Erős magyar csapat érhet be Pjongcsangra

2016. 01. 24.

A snowboardos Gyarmati Panka néhány nappal ezelőtti világkupagyőzelmét követően az alpesi síző Miklós Edit és a rövdpályás gyorskorcsolyázó Shaolin Sándor is "oda tette" magát a hétvégén a nemzetközi elitben. A 2018-as téli olimpia félidejénél jó előjelet jelentenek a magyarok sikerei...

Gyarmati a 2014-es Szocsi olimpia indulási jogáról csupán egy hellyel maradt el. A tavalyi kreischbergi felnőtt világbajnokságon slopestyle-ban bejutott a hatos döntőbe, de a bemelegítésnél elesett és agyrázkódást szenvedett. A döntőben már nem tudott rajthoz állni, hatodik helyen rangsorolták.
Néhány napja pedig megvan végre az első győzelme a FIS világkupában is. Panka slopestyle-ban, abban a számban győzött ismét, amiben hajszállal lemaradt a szocsi téli olimpiáról.

Miklós Edit a Cortina d’Ampezzo-i lesikló világkupaversenyen a hatodik helyet szerezte meg szombaton, alig 1 másodperccel lemaradva a győztes amerikai Vonn mögött. A szakági vk-ban 5 futam után a magyar alpesi síző szombaton a 13. helyen állt. Tavaly harmadik helyet is szerzett az olimpiai 7. helyezett magyar lesikló, aki vasárnap 27. helyen fejezte be a szuper-G futamot, amivel újabb 4 vk- pontot szerzett, a szakági világkupa-ranglistán pedig felkerült a 39. helyre.

"Nagyon örülök, hogy idén is ezen a csodálatos pályán sikerült világkupapontokat csúsznom szuper-G-ben. Tavaly is itt tört meg a jég, ami annak is köszönhető, hogy egyre jobban fekszik nekem ez a technikás pálya. Bár nem vagyok elégedett a teljesítményemmel, mert nem volt hibátlan a menetem. De a romló látási viszonyok is hátráltattak sízés közben, mivel a verseny vége felé már nem sütötte a nap a pályát. De engedtem a léceket csúszni, ahol csak lehetett, és így összejött a pontszerzés” – idézte a szövetség hírlevele Miklós Editet.

Rövidpályás gyorskorcsolyában a Szocsiban rendezett Európa-bajnokságon a hétvégén Liu Shaolin Sándor négyszer is felállhatott a dobogó második fokára: az 1000 méteres, az 1500 méteres és az összetett mellett a 3000 méteres váltószámban szerzett ezüstérmet.

A váltó további tagjai voltak Knoch Viktor, Liu Shaoang és Burján Csaba. Knoch Viktor 500-on ötödik, 1500 méteren hetedik helyezést ért el.

És ne feledjük, férfi jégkorongozóink februárban olimpiai selejtezőt játszanak Budapesten...