Extrém hegyi terepfutás Visegrádon

2012. 07. 21.

A Magyar Hegyi –És Terepfutó Szövetség valamint az X2S Team Magyarországon első alkalommal rendeztek olyan terepfutást, ahol rövid távon, de extrém meredek kaptatón kellett a versenyzőknek teljesíteni a versenyt.

A szervezők erre a visegrádi Nagyvillám sípályát találták alkalmasnak, hiszen a X2S hagyomány szerint itt rendezi az év egyik leglátványosabb terepversenyét 2005 óta, a MAHFUSZ pedig 2011-ben a terepfutó Országos Bajnokságot hozta ide.

A Dunakanyar csodálatos panorámája és a nem mindennapi kihívás adrenalin növelő és zsírégető hatású volt, főleg az egyenlítői meleggel kombinálva, amely még a strandokon is megviselte az embereket. Ezt a terhelést legjobban mégis egy téli sportoló, Gombos Károly sífutó és biatlon bajnok bírta a legjobban, aki szoros versenyben, de elsőként szakította át a hegytetőn a célszalagot Szekeres Attila előtt. A dobogó 3. fokára Stépán Zsolt állhatott, aki az egyik ötletgazdája is volt a rendezvénynek.

A női versenyben Bakonyi Fruzsina aratott magabiztos győzelmet, Hakkel Tünde és Berecz Anna előtt.

A verseny díjazását a MAHFUSZ, a X2S és a SALOMON biztosította.

Környező országokban az ilyen extrém események már egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek, a lehető legelképesztőbb pályákon rendeznek terepfutó versenyeket – akár a távot, akár a terepet nézzük szinte nincsen lehetetlen.
Kiemelt hazai hegyi- és terepfutó események: MAHFUSZ terepfutó OB, július 28, Eger, Kriksz-cross terepfutóverseny szeptember 16, Solymár és MAHFUSZ – X2S hosszú távú terepfutó OB, szeptember 23, Piliscsaba.