Extrém terepfutóverseny 14 nemzet résztvevőivel Eplényben

2014. 04. 27.

Tizennégy ország, több mint 1600 versenyzője vett részt Eplényben, az első hazai Reebok Spartan Race elnevezésű extrém terepfutó-viadalon. A legjobb elit magyar az ezüstérmes Mester Bálint és a bronzérmes Kempelen Zita lett.

A Spartan Race-t 2001-ben találták ki, kilenc évvel később rendezték az elsőt Vermont-ban, mintegy félezer versenyzővel. 2013-ban a világon mintegy 60 versenyt írtak ki, ezeken összesen közel félmillióan álltak rajthoz.

A bakonyi rendezvényen a magyarok mellett szlovák, cseh, osztrák, román, német, angol, amerikai, szerb, lengyel, olasz, szaud-arábiai, macedón és mexikói sportolók regisztráltak. A versenyzőknek mintegy 7 és fél kilométert, 400 méter szintkülönbséget és 18 akadályt kellett leküzdeniük. A feladatok közt terepfutás, tűz felett ugrás, falmászás, kötélmászás, palánkátugrás, gerelyhajítás, tóban és patakban futás, gumiátborítás, homokzsákcipelés és szögesdrót alatti kúszás is szerepelt.

„Az esős időjárás sem befolyásolta a versenyt, rengetegen jöttek hétvégén az eplényi Bringarénába. Közel 1600 regisztrált versenyzőnk, 600 nézőnk volt, 130 önkéntes segített a lebonyolításban. A G-Force edzőinek segítségével mindenki igénybe vette a bemelegítést. Reggel kilenctől félóránként, hatalmas ováció kíséretében, 250 fős hullámokban indítottuk a mezőnyöket, utoljára az önkéntesek csapata vágott neki a távnak. Három kategóriában közel hetven kisgyermek is teljesítette a nem mindennapi akadálypályát. A rendezvényt krav maga és taekwondo-bemutató zárta. A visszajelzések pozitívak voltak, a verseny finisében nagyon fáradt, de mosolygós és önfeledt arcokat lehetett látni. Az extrém pálya ellenére komoly baleset nem volt, néhány bokaficamról és horzsolásról van tudomásom. Mindenkinek köszönet jár a kemény helytállásért! Terveink szerint még idén megrendezzük a következő hazai spártai viadalt” – foglalta össze Fábián Miklós főszervező.