Fed Kupa: Kikaptak a magyarok, a britek nyerték az egyeseket

2013. 02. 09.
Megosztás

A magyar női teniszválogatott vereséget szenvedett a brit csapattól a szombati harmadik fordulóban a Fed Kupa euro-afrikai zónájának tornáján, Izraelben.

A viadal honlapja szerint a világranglista 138. helyén álló Arn Gréta az első szettet nullára nyerte a nemzetközi lajstromban 45.-ként rangsorolt Laura Robson ellen, utána azonban hasonlóképpen simán alulmaradt a következő két játszmában. Még egyértelműbben kapott ki Heather Watsontól (41.) Babos Tímea (79.), aki összesen öt gémet tudott hozni riválisával szemben a kétszettes meccsen.

A már tét nélküli párosmérkőzést három szettben nyerte a Jani Réka Luca, Marosi Katalin duó.

"Mérkőzésről mérkőzésre javult a lányok formája, de még rengeteg győztes meccs és az abból adódó önbizalom kell Grétának és Timinek ahhoz, hogy újra WTA-győzelmeknek örülhessünk. Jó úton haladnak mindketten ebbe az irányba, de a mai napon a brit egység megérdemelten nyert" - nyilatkozta az MTI-nek Barátosi Levente szövetségi kapitány.

A magyar válogatott az 5-8. helyért vasárnap 8.30 órától a hollandokkal játszik.

Eredmény, 3. forduló:
Nagy-Britannia - Magyarország 2-1 - végeredmény
Laura Robson-Arn Gréta 0:6, 6:2, 6:1
Heather Watson-Babos Tímea 6:3, 6:2
Laura Robson, Johanna Konta-Jani Réka Luca, Marosi Katalin 4:6, 6:2, 2:6

A Fed Kupa euro-afrikai zóna I. csoportjának 16 válogatottját négy négyes csoportba sorolták, a csoportgyőztesek kieséses rendszerben mérkőznek a feljutásért. A két továbblépő gárda a Világcsoport rájátszásában folytathatja a küzdelmet.