Fehérvár-Miskolc döntő lesz a hokikupában

2013. 03. 28.

A Miskolc és a Fehérvár jutott a jégkorong Magyar Kupa fináléjába, miután a Miskolc az FTC-t, a Fehérvár az ob I-ben aranyérmes, Mol Liga-győztes Dab.Doclert győzte le Dunaújvárosban.

Miskolci Jegesmedvék - Ferencváros-ESMTK 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

A Miskolc Holding Jégkorong Magyar Kupa elődöntőjét rendezték meg szerdán este a Miskolci Jégcsarnokban, ahol a Jegesmedvék legyőzték a Ferencvárost.

A hazaiak igazi villámrajtot vettek, hiszen mindössze 35 másodperc kellett az első hazai gólhoz: Nagy Gergő centerezését Fodor vágta a hálóba (1-0), majd a14. percben növelték is az előnyüket. Szirányi indult meg a saját harmadából, összejátszott Dubekkel, és a Fradi kapuja előtt visszakapott korongot kapásból továbbította Meravy mammutjai között a hálóba (2-0).

A második harmadban nem esett gól, a miskolciak voltak fölényben, de Meravy a helyén volt.

Az utolsó játékrészben igazán sok eseményt nem lehetett feljegyezni. A 16. percben Rafaj villant egyet: az oldalsó palánk mellől kicsit befelé húzott, majd eleresztett egy nagy bombát, ami a hosszú sarokban kötött ki (3-0). Több gól nem esett, a Miskolc győzött az elődöntőben.

Tim Kehler (vezetőedző, Miskolci Jegesmedvék) - Elégedett kell, hogy legyek, hiszen a célunkat elértük, döntőt játszunk holnap. Jól kezdtünk, gólokat lőttünk, ehhez egy jó kapusteljesítmény társult, végig irányítottuk a mérkőzést. Most már a döntőre készülünk.

Dobos Tamás (vezetőedző, Ferencváros-ESMTK) - Kicsit bent maradtunk az öltözőben a meccs elején, ezért gyorsan hátrányba kerültünk. Sajnos látszott, hogy régen játszottunk tétmérkőzést, ennek ellenére voltak helyzeteink, ám azokat kihagytuk.

Dab.Docler-SAPA Fehérvár AV18 7:2 (2:0, 5:1, 0:1)

A Fehérvár már a 4. percben megszerezte a vezetést Mihály révén (1-0). Egy perccel ezután ismét a vendégek örülhettek, ezúttal Metcalfe volt eredményes (2-0). A második fehérvári találat után Stephan Lundh azonnal időt kért, ami jó döntésnek bizonyult, a hazaiak is alakítottak ki helyzeteket a harmad további részében, találat azonban egyik oldalon sem született.

Nem úgy, mint a második felvonásban, a 22. percben Bailey tört be az alapvonalon, háromgólosra növelve a fehérvári előnyt (3-0). Majd Orbán emelte be a korongot a támadóharmadba, Sevela hibázott, a korong pedig a kapujában kötött ki (4-0). A 30. percben Kovács lőtt gólt (5-0), majd Papp Viktor szépített a Dunaújvárosnak (5-1). Ezután ismét a vendégek örülhettek, Sikorcin is betalált (6-1). Egy perccel a harmad vége előtt Banham még vágott egyet Sevelának(7-1).

Az utolsó harmadban mindössze egyetlen gól esett. 24 másodperc volt már csak hátra a meccsből, amikor Mihalik örvendeztette meg a hazai szurkolókat (7-2). A Sapa Fehérvár AV19 magabiztos győzelemmel jutott a csütörtöki fináléba, ahol ellenfele a házigazda Miskolci Jegesmedvék csapata lesz.

Miskolc Holding Magyar Kupa, elődöntő:
Dab.Docler - Sapa Fehérvár AV19 2-7 (0-2, 1-5, 1-0)
gól: Papp V. (36.), Mihalik (60.), illetve Mihály (4.), Metcalfe (5., 22.), Orbán (24.), Kovács (31.), Sikorcin (37.), Banham (39.)

Miskolci Jegesmedvék - FTC-ESMTK 3-0 (2-0, 0-0, 1-0)
gól: Fodor (1.), Szirányi (14.), Rafaj (56.)