Felnőtteket oktatott a MOL-támogatott ifjú karatés

2012. 12. 01.
Megosztás

November elején a shidokan karate világszervezetének rendezésében Tokyo-ban zajlott az All Japan Shidokan Open 2012 nemzetközi verseny, amelyen több knock down rendszerű karate szervezet versenyzői voltak jelen, a világ mintegy 35 országából.

A MOL Tehetségtámogató Program 17 éves sportolója, Lizák Richárd junior kora ellenére a felnőtt mezőnyben ért el harmadik helyezést, valamint harcosságáért különdíjat is kiérdemelt.

Richárd a siófoki Budoka Kyokushin Karate Klubban készül fel versenyeire Shihan Kálóczi József 5. Danos mester és Sensei Tamás László 4. Danos mester vezetésével. Ez volt az első alkalom, hogy kijutott a karate szülőhazájába, Japánba, ahol végtelenül hasznos élményekkel gazdagodott.

„A felkészülésem nagyon jól sikerült, mondhatni formában voltam. Második felnőtt versenyemen, ami első világversenyem volt, a dobogó harmadik fokára örömmel álltam fel. Vendéglátóimban Shihan Hasebe Toshiakiban és Földi Krisztiánban két remek embert ismertem meg, akik a verseny után kicsit bemutatták a világ egyik legnagyobb városát” - mesélt a kalandokról a MOL Tehetségtámogató Programban résztvevő ifjú karatés, aki a júniusi antwerpeni karate Európa-bajnokságon ezüstérmet szerzett.

Hazatérve Richárd folytatja mestereivel a felkészülést és a versenyzést, legközelebbi célja a junior magyar bajnokságon való sikeres szereplés.