Férfi ifi Eb-selejtező: győzelemmel kezdtünk

2013. 01. 04.

A lehető legjobbkor, az Eb-selejtezőn győzte le Horvátországot a magyar férfi ifjúsági válogatott.

A pár nappal ezelőtt, a maribori MEVZA-tornán elszenvedett vereségért Kecskeméten 3-1-es győzelemmel vágtak vissza a magyar fiatalok, akik hatalmas lelkesedéssel kezdték a horvátok elleni nyitómeccsüket, és ezt az eredményjelző is híven tükrözte.

Nemcsak az első három pont volt a miénk, hanem lépésről lépésre növelték az előnyüket Tomanóczy Tibor tanítványai. Pádár Krisztián akkorákat ütött, mint egy felnőtt játékos, Blázsovics Péter jól nyitott, de mindenki más is hozzátett, hogy a végére kilenc pontra nőjön a különbség. A befejezés ugyan nehezen jött össze, a horvátok zsinórban hat pontot csináltak, de végül behúztuk a szettet (25-20).

A második játékrészben hatalmas csatát láthatott a közönség. Két-három pontnál nagyobb különbséget nemigen lehetett látni a két gárda között, és 25 pont nem is volt elegendő a játszma megnyeréséhez. És bár volt játszmalabdája a magyaroknak is, a remekül védekező vendégek egyenlíteni tudtak (24-26).

Hullámzott a játék menete a harmadik szettben, de szerencsére a végére a hazaiak voltak a hullámok tetején - többek között Banai Máté remek villanásaival. Pedig a periódus közepe táján volt, hogy öttel is mentek déli szomszédaink, a mieink azonban zsinórban hat pontot szerezve fordítottak (25-22), így újra nálunk volt az előny.

Mintha kissé elfáradtak volna a fiatalok a negyedik játszmában, több hiba is becsúszott mindkét oldalon, a rontottpadarhorvatnyitások és eltévedt ütések között azonban akadtak szép pontok is. Ezeknek többségét - elsősorban Pádár Krisztián és Tigyi Tamás jóvoltából - a Tomanóczy-csapat tagjai csinálták, akik a játékrészben gyakorlatilag végig vezetve tettek pontot a meccs végére (25-19).

Tomanóczy Tibor:
"Az első lépést megtettük. Bízom benne, hogy így fogjuk majd folytatni is a továbbiakban. Ilyen higgadtan, türelmesen és pontosan, mint tettük azt abban a három szettben, amit megnyertünk. Amit össze kell még raknunk, az a sáncmunka, valamint nyitásfogadásban kell még javulnunk. A játék többi elemében ugyanakkor, azt gondolom, hogy jól teljesítettünk ma. Gratulálok a játékosaimnak, továbbra is nagy a bizalmam irányukban."