Ezúttal esélyünk sem volt a németek ellen; nagyszerű fehérvári siker az EHF kupában

2014. 04. 06.

Második felkészülési mérkőzését is elveszítette Németországban a magyar férfi kézilabda-válogatott, amely a pénteki, négygólos (28–24) vereséget követően ezúttal hét góllal (31–24) kapott ki a vendéglátóktól.

A két, picit fáradtan, fásultan kezdő együttes közül a németek kaptak előbb lábra, bár ebben döntő részünk volt nekünk, hiszen eladott labdákkal, rossz lövésekkel kontrahelyzetet teremtettünk a házigazdának. A németeknek a félidő elején megszerzett három-négygólos előnyük tartott ki döntően a szünetig. Pedig felállt védekezésünkkel legalább annyira meggyűlt a bajuk a németeknek, mint nekünk az övékkel. Sőt, még talán jobban is. Amíg a házigazdák védőfala a statikus fizikai erőre épített, mi rendre ketten léptünk ki a falból zavarni az akciókat, passzokat, de ráadásként oldalirányba is mindig volt segítő emberünk. Mindezt tisztán, keményen, sportszerűen.

A beállós játék kivételével támadójátékunk rendben volt, jöttek az átlövések, közbelövések, olykor még a szélről is eredményesek tudtunk lenni. Igaz, a szélekben rejlő potenciált nem használtuk ki sokszor. A beállósainkat viszont jóformán teljesen eltüntették, és Lékai Máté pályára lépéséig nem nagyon akadt olyan játékosunk, aki gyors mozgásával komoly zavart keltett volna a német hatos előterében. Az átlövéseink azonban ültek, Nagy László, Gulyás Péter, Ancsin Gábor és Császár Gábor is utat talált a kapuig, utóbbi gólerős játéka – a félidőig jutott hat találatig – egyébként meghatározta a szünet előtti magyar teljesítményt (16–13).

A szünet után Mocsai Lajos frissítette, fiatalította a csapatot. Mindez azt jelentette, hogy az újaknak is időbe telt, amíg felvették a tempót. Védekezésünk hatékonysága és keménysége esett vissza látványosan, de a kellő összeszokottság hiányában támadójátékunk is akadozott. A házigazdák rutinosan ráéreztek a lehetőségre, és tovább növelték az előnyüket, így a magukat kipihenő kulcsembereink lassan visszaszivárogtak a pályára. Ismét közel egyenlő erők csatáztak a pályán, védelmünk ismét masszív lett. Támadójátékunk viszont kisebb repertoárból állt össze, döntően egyéni megmozdulásokra, mintsem felépített akciókra építettünk.

A hajrában aztán már a fáradtság jelei is kiütköztek rajtunk – csakúgy, mint tegnap, bár akkor még nálunk volt a vezetés –, ráadásul Császár Gábor, majd Lékai Máté is kisebb sérülés miatt vált ki a játékból, így klasszikus irányító nélkül maradtunk a végjátékra. De az eredmény szempontjából akkor már mindegy is volt, hiszen az volt a kérdés, mennyi lesz közte. Az utolsó tíz perc előtt még élt a felzárkózás reménye, utána aztán már biztosra vehettünk: több lesz közte, mint pénteken. A vége aztán hét lett (31–24), de ennek a mérkőzésnek a rutinszerzés, az összeszokás volt a célja, az igazi eredményt majd a szlovénok elleni vb-pótselejtezőn kapjuk júniusban. Vagy a fiatalokat tekintve talán még később is...

Férfi felkészülési mérkőzés:

NÉMETORSZÁG-MAGYARORSZÁG 31-24 (16-13), Lingen, játékvezetők: Gjeding, Hansen (dánok).
NÉMETORSZÁG: Heinevetter, Lichtlein (kapusok), Allendorf 4 (1), Danner 2, Glandorf 6, Groetzki 5, Haas 1, Häfner, Klein 1, Kneer, Kneule, Kraus 4, Pekeler 2, Roggisch, Sellin 3, Weinhold 1, Wiencek 2
MAGYARORSZÁG: Tatai, Székely, Mikler (kapusok), Ancsin 3, Bodó R. 1, Bóka B. 1, Császár 6 (2), Gulyás 3, Harsányi 3 (2), Ilyés, Lékai, Nagy L. 2, Putics, Schuch, Szöllősi Sz. 2, Vadkerti, Varsandán, Zdolik 3, Zubai
Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/1, ill 5/4.

EHF-kupa: nagyszerű Fehérvár!

Idegenben tudott nyerni a Fehérvár KC a női EHF-kupa elődöntőjének első mérkőzésén. A magyar együttes a dán Esbjerg otthonában győzött egy góllal, így komoly esélye van rá, hogy 2005 után ismét európai kupadöntőbe jusson.

Női EHF-kupa, elődöntő, 1. mérkőzés:

ESBJERG-FEHÉRVÁR KC 24-25 (13-14), Esbjerg, játékvezetők: Brehmer, Skowronek (lengyelek).
ESBJERG: Sando, Grimsbö (kapusok), Ahlm 6, Balle 2, Bech, Forslund 5, Grigel, Jensen 2, Kviesgaard 6, Lojborg, Madsen 1, Polman 2
FEHÉRVÁR: Kiss É., Trimmel (kapusok), Azari 2, Becséri, Benzal 1, Emberovics, Hajduch, Herr A. 7, Horváth B., Kazai, Kuhinkó, Májer, Mayer 2, Siti E. 5, Tilinger 8, Vaszari
Kiállítások: 0, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3.

Visszavágó: Április 12. 20:00, Székesfehérvár

A másik elődöntőben: Asztrahanocska-Lada Toljatti

Svájc legyőzte a mieinket a junior Eb-selejtezőn

A magyar U20-as férfi kézilabda-válogatott szombaton 31–26-ra kikapott a házigazda Svájctól a junior Európa-bajnoki selejtező 3. csoportjában.
A magyar csapat – amely pénteken 34–21-re legyőzte Litvániát – vasárnap a négyes torna tabelláját vezető Horvátországgal csap össze.
A 2014 nyarán Ausztriában sorra kerülő kontinensviadalon a kvartett első két helyezettje vehet részt.

FÉRFI JUNIOR (U20) EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
3. CSOPORT, SVÁJC
2. FORDULÓ
Svájc–Magyarország 31–26 (14–11)
A magyar csapat góldobói: Gyene 6, Ligetvári 6, Hornyák 3 (2), Faluvégi 2, Leimeter 2, Nagy Sz. 2, Bánhidi 1, Horváth D. 1, Kovacsics 1, Szeitl 1, Törteli 1

A csoport másik szombati mérkőzésén
Horvátország–Litvánia 25–18 (15–6)

Az állás: 1. Horvátország 3 pont (47–40), 2. Svájc 3 (53–48), 3. Magyarország 2, 4. Litvánia 0