Fourcade üldözött a legjobban Östersunban

2012. 12. 03.
Megosztás

A férfiak 12.5 km-es üldözéses versenyével folytatódott a sílövők világkupa-sorozata.

A győzelmet a francia Martin Fourcade (a képen) szerezte meg a német Andreas Birnbacher és az orosz Anton Sipulin előtt.
Az első lövészetet követően az elsőként rajtoló kanadai Jean-Philippe Leguellec maradt az élen, de ő a második sorozatban hibázott, így egy négyes csoport állt az élre a norvég Emil Hegle Svendsen, Fourcade, Birnbacher és az orosz Jevgenyij Usztjugov részvételével.
A harmadik sorozatban azonban csak utóbbi maradt hibátlan, így ő maradt az élen, nagyjából húsz másodperccel a többiek előtt. Az orosz azonban az utolsó sorozatában kettőt is rontott, Svendsen pedig egyet, így Birnbacher és Fourcade jött ki fej fej mellett elsőként a lőállásból.
Ők aztán együtt is maradtak a hajráig, amely során a francia hét tizeddel ért előbb a célba.
A harmadik helyért hárman versenyeztek: Svendsen Sipulin és a német Arnd Peiffer. A norvég vezetésével jelentősen fel is zárkóztak az éllovasokra, utolérniük azonban már nem sikerült őket, Svendsen a végére el is fáradt, így az orosz ért harmadikként a célba a németet megelőzve.

SÍLÖVŐ-VK, ÖSTERSUND (SVÉDORSZÁG)
FÉRFI 12.5 KM-ES ÜLDÖZÉSES VERSENY: 1. Martin Fourcade (francia) 33:13.5 (1), 2. Andreas Birnbacher (német) +0.7 (1), 3. Anton Sipulin (orosz) +3.3 (1)
AZ ÖSSZETETT VILÁGKUPA ÁLLÁSA
1. Martin Fourcade (francia) 151, 2. Emil Hegle Svendsen (norvég) 121, 3. Alexis Boeuf (francia) 110

Tora Berger továbbra is százszázalékos

A nők 10 km-es üldözéses versenyén a győzelmet – ahogyan az előző két versenyszámban is – a norvég Tora Berger szerezte meg, aki háromból három viadalt megnyerve még hibátlan ebben az idényben. A második a fehérorosz Darja Domracseva, a harmadik pedig a német Andrea Henkel lett.

A norvég versenyző 17 másodperces előnnyel indult az ukrán Olena Pidrusna előtt, s az első lövészet után ezt még úgy is megőrizte, hogy egyszer el is esett. Berger az első három sorozatában egyetlen lőhibát sem követett el, így az is belefért neki, hogy az utolsót követően egy büntetőkört fusson (a három egyéni versenyen ötven lövésből mindössze kétszer rontott), így is félperces előnnyel ért célba.
A második az ugyancsak egyet hibázó, a hetedik helyről induló fehérorosz Darja Domracseva lett, míg a harmadik a mezőny egyik hibátlan lövője (a másik a fehérorosz Nagyezsda Szkargyino volt) a német Andrea Henkel lett, de neki már majd' egy perc volt a hátránya.

NŐI 10 KM-ES ÜLDÖZÉSES VERSENY: 1. Tora Berger (norvég) 31:01.9 (1), 2. Darja Domracseva (fehérorosz) +29:8 (1), 3. Andrea Henkel (német) +51.5 (0)