Fucsovics közel állt a bravúrhoz Cherbourg-ban

2013. 03. 02.

Egy nagyon magas színvonalú meccsen maradt alul döntő szettben Fucsovics Marci a cherbourgi Challenger verseny negyeddöntőjében.

A világranglista 108. helyén álló Kenny de Scheeper ellen lépett pályára Fucsovics Marci, aki profi karrierje eddigi legjobb eredményével rukkolt elő a cherbourgi 42.500 eurós ATP Challenger versenyen.

A tét már a négy közé kerülés volt és annyi ATP pont, amivel a 330. helyre repülne a jelenlegi 419. helyről.

A 4. kiemelt francia dominálta az első szettet, két breaket is csinált,amivel magabiztosan behúzta a szettet, a másodikban azonban már nem volt ennyire sikeres, ami annak is volt köszönhető, hogy Marci egyre jobban fogadott.

A nyíregyházi játékos el is jutott egy breakig, de ugyanennyit sikerült a franciának is összekaparnia, így jöhetett a rövidítés, amiben azonban Marci volt jobb.

A döntő szett előtt Marci ápolást kért, majd nehéz helyzetbe került 1-2-nél három break lehetősége is volt az ellenfélnek, ezeket azonban hárította a magyar versenyző.

Ezt követően valamivel nyugodtabb adogatójátékok következtek, a francia így 5-4-es vezetésre tett szert, Marcinak pedig a meccsben maradásért kellett adogatnia. Ezt sikerrel meg is tette (5-5), nem sokkal később azonban ugyanez volt a helyzet, miután a francia is hozta az adogatását (5-6). Ez a gém már nehezebb volt, De Schepper meccslabdát harcolt ki, amit Marci hárított, a másodikat azonban már nem tudta, így 6-3 6-7(1) 7-5-re kikapott, de szomorkodni nincs ok, így is a 360. hely környékén köt majd ki jövő hétfőn.

(Forrás: mtsztenisz.hu)