Graham 2 másodperccel a vége előtt döntött Szolnokon

2012. 12. 09.

Az Eger 11–10-re nyert Szolnokon a férfi vízilabda ob I 9. fordulójának rangadóján, így továbbra is veretlenül áll a tabella élén.

Az egriek győztes gólját Kevin Graham lőtte két másodperccel a vége előtt emberelőnyből.

A harmadik helyen álló Szolnok a listavezető egrieket fogadta, akiknél ezen a meccsen tért vissza az első csapatba Varga II Zsolt. A világbajnok pólóst egy fegyelmezetlenség miatt (a Vasas ellen a hajrában fejbe dobta az előtte állót, ezért kiállították) irányította a fakóhoz Gerendás György. A mostani rangadó azonban nem róla, hanem sokkal inkább Biros Péterről és Kevin Grahamről szólt.

A Szolnok már az első támadásából megszerezte a vezetést Hosnyánszky Norbert ötméteresével, míg az Eger elrontotta első két emberelőnyét. Pásztor Mátyás találatával már kétgólos volt a hazaiak előnye, de a nyitó negyed második felében az Eger fordított (2–3), és ettől kezdve a Szolnok futott az eredmény után. A nagyszünetig felváltva estek a gólok, az egriek megszerezték a vezetést, a Szolnok pedig rendre egyenlített. Két negyed után 5–5-öt mutatott az eredményjelző, és csak egy játékos állt egynél több góllal, igaz, Biros háromszor is beköszönt 16 perc alatt a szolnoki kaput védő Decker Attilának.

A harmadik játékrészben megszakadt az addigi sorminta, a hazaiak nem tudtak betalálni, az Eger viszont kétszer is – Biros negyedszer egy finom ejtéssel volt eredményes –, így a záró negyednek 7–5-ös vezetéssel vághatott neki.

Kovács Gábor emberelőnyös találatával már háromgólos volt a különbség (5–8), ám a Szolnok nem adta meg magát, egy gólra felzárkózott. 1:39-cel a vége előtt Graham 8–10-re alakította az állást, az igazi izgalmak azonban még hátravoltak. A Szolnok ugyanis a következő két támadásából egyenlített, ám mindez végül semmit sem ért.

Az Eger hét másodperccel a vége előtt emberelőnybe került, és már csak 2 másodperc volt a mérkőzésből, amikor Graham lövése után Decker kezéről a kapuba pattant a labda. Az Eger ezzel 11–10-re megnyerte a rangadót, és továbbra is veretlenül vezeti a tabellát.

A HONVÉD MEGLEPTE IDEGENBEN A DEBRECENT

A Groupama-Honvéd gyenge kezdés után meglepetésre 9–6-ra győzött a Debrecen otthonában.

A második negyed elején 4–1-re még a Debrecen vezetett, ezt követően azonban nagyon visszaesett a teljesítményük. Az utolsó játékrészt még így is ők kezdhették egygólos előnnyel, ám a záró nyolc percet 5–1-re a Honvéd nyerte meg, amely az egyaránt három gólig jutó Kiss Gergely és Fülöp Bence vezérletével bravúros győzelmet aratott.

A Ferencváros két negyedet döntetlenre hozott, egyet pedig megnyert a Vasas ellen, ám a második játékrészt 4–0-ra elbukta, és ez döntőnek bizonyult, nyertek az angyalföldiek. A BVSC elsősorban jó védekezésének köszönhetően hazai pályán magabiztosan győzött a Szentes ellen.

A zord időjárás és a közlekedési nehézségek miatt az EKF-EgerFood-Imola–Kaposvári VK és az OSC– PVSK-Füszért mérkőzéseket elhalasztották.
FÉRFI VÍZILABDA OB I 9. FORDULÓ
SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–ZF-EGER 10–11 (3–3, 2–2, 0–2, 5–4)
Szolnok, 250 néző. Vezette: Németh András, Juhász Gy.
SZOLNOK: Decker A. – Negrean 1, Pásztor 1, Alekszics 1, KIS G. 1, Hosnyánszky 2, Gocics 1. Csere: KOVÁCS O. 2, Vörös, R. Georgescu 1, Marnitz G., Nyéki, Hangay Z.
EGER: Szécsi – Bundschuh, Bátori, Salamon 1, Seman, BIROS 4, GRAHAM 4. Csere: Mezei, GÓR-NAGY 1, Varga II Zs., Kovács O. 1, Gerritse, Chilkó
Gól – emberelőnyből: 13/4, ill. 13/6
Gól – ötméteresből: 3/3, ill. 1/1
Kipontozódott: Gerritse (24. p.), Bundschuh (27. p.), Varga II Zs. (30. p.), Kovács O. (32. p.), Alekszics (32. p.)
MESTERMÉRLEG
KOVÁCS ISTVÁN, a Szolnok szakmai igazgatója: – Az élet igazságos volt: így nyertünk mi is Egerben a Magyar Kupában, utolsó pillanatban lőtt góllal. A csapatom nagyon sokat hibázott, főleg az emberelőnyös helyzetekben – megint. Küzdöttünk végig, visszajöttünk egy nagyon szép akciógóllal, de az ellen nem tudok mit csinálni, hogy a végén volt még egy hátrányunk...
GERENDÁS GYÖRGY, az Eger edzője: – Nagy győzelem volt, mert tényleg olyan ez a siker, amely láttán még a hibákat is elnézi az edző. Jó, hajtós, küzdős mérkőzés volt, mentek előre a csapatok, s ilyenkor általában nem zavarják az edzőt a hibák. Ugyanakkor az is tény, hogy az én kényes vízilabdaízlésemnek picikét sok volt a kiállítás.

DEBRECEN–GROUPAMA-HONVÉD 6–9 (3–1, 2–2, 0–1, 1–5)
Debrecen, 1000 néző. V: Marosvári A., Mucskai P.
DEBRECEN: B. Mitrovics – KÁLLAY 2, Varga T. 2, Komlósi 1, Weszelovszky, Misics, Letica 1. Cs: Milos Korolija, Vindisch, Süveges, Halek. Edző: Gyöngyösi András
HONVÉD: GERGELY – JANSIK 2, Hangody L., Steinmetz B., KOVÁCS P. 1, KISS G. 3, Mátyás. Cs: FÜLÖB B. 3, Tóth Bendegúz, Hangody Gy., Jakab. Edző: Vad Lajos
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 7/3
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 1/1
Gyöngyösi András: – Minden elismerést megérdemel a nagyszerűen küzdő és jól játszó Honvéd, amely megérdemelten nyert. Hetek óta benne volt a levegőben egy ilyen kudarc, most túl vagyunk rajta. Ebből tanulni kell, és mi tanulni is fogunk!
Vad Lajos: – A félév meglepetését szereztük Debrecenben! Kezdünk csapattá formálódni, de ezzel együtt tudjuk, hol a helyünk. Ez a győzelem megerősített abban, hogy mi is a dolgunk.

BVSC-ZUGLÓ–SZENTESI VK 9–5 (2–0, 4–2, 1–1, 2–2)
Szőnyi út, 200 néző. V: Vojvoda, Marjai
BVSC: GYÖRKE – Szűcs L. 2, RAJNA 3, Borsós 2, Ambrus 1, Czigány K., Létay. Cs: Urbán, Kotszidisz 1, Tatár, Nagy S., Bedő. Edző: Dabrowski Norbert
SZENTES: Horváth T. – Tóth Z., TÓTH P. 2, Nagy M., Józsa, Németh D., Bálint G. Cs: Regős, Hegedüs B. 1, Szabó Z. 2, Pellei, Szabó L., Werner. Edző: Lukács Dénes
Gól – emberelőnyből: 8/1, ill. 11/2
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. –
Dabrowski Norbert: – Amíg hátul ilyen stabilak vagyunk, az meg fog mutatkozni a pontszámunkban.
Lukács Dénes: – Támadásban pontatlanok voltunk, s ez sajnos rányomta a bélyegét a játékunkra.
FERENCVÁROS–TEVA-VASAS 7–10 (2–2, 0–4, 2–2, 3–2)
Népliget, 100 néző. V: Kovács Cs. Tamás, Füzesi Zsolt
FERENCVÁROS: Pijetlovics – Ernyei 1, PAJÁN 2, Macdonell 1, Illés S., KÁRTESZI 2, FRANCSICS 1. Cs: Vogel S., Deutsch M., Mocsári M., Szilágyi A., Major M. Edző: Ambrus Tamás
VASAS: Nagy V. – Öler 1, KATONÁS 2, STEINMETZ Á. 1, Angyal D., DRASKO BRGULJAN 2, VÁMOS 1. Cs: CSAPÓ M. 2, Fazekas, Vereczkey Z., Takács B., Hárai B. 1. Edző: Földi László
Gól – emberelőnyből: 7/1, ill. 7/2
Kipontozódott: Illés S. (20. p.)
Sárga lap: Ambrus T. (26. p.), Földi L. (28. p.)
Földi László: – Ezen is túl vagyunk.