Gyász: Grosics Gyulára emlékeznek; részvétnyilvánítások

Gyász: Grosics Gyulára emlékeznek; részvétnyilvánítások

2014. 06. 14.
Megosztás

Politikusok is részvétüket nyilvánították azt követően, hogy 88 éves korában, pénteken elhunyt Grosics Gyula, a legendás Aranycsapat kapusa.

„Isten nyugosztalja a Fekete Párducot” – írta Facebook-bejegyzésben Orbán Viktor miniszterelnök.

Szintén a közösségi oldalon reagált a halálhírre Deutsch Tamás, a Fidesz EP-képviselője.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) saját halottjának tekinti a legendás futballistát.
A tárca az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: megrendüléssel értesültek arról, hogy a Nemzet Sportolója, olimpiai bajnok, nyolcvanhatszoros magyar válogatott labdarúgó hosszan tartó, súlyos betegség után, 88 éves korában elhunyt.

Az Emmi közleményében felidézte: Grosics Gyula az évekig veretlen magyar válogatott első számú kapusa volt, tagja volt az 1954-es világbajnokságon ezüstérmet szerző magyar csapatnak. Grosics Gyula 86 válogatott szereplése során ritka volt a kudarc: 59 győztes, 14 döntetlen és mindössze 13 vesztes mérkőzésen védett – emelte ki a tárca. Sportpályafutását 1963-ban fejezte be. Labdarúgó-pályafutását követően edzőként dolgozott Tatabányán, Salgótarjánban, a KSI-nél és Kuvaitban. Másfél évtizedig – nyugdíjba vonulásáig – a Volán Sportklub elnökeként dolgozott – tették hozzá.

„Grosics Gyula halálával pótolhatatlan veszteség érte a magyar sportéletet” – fogalmazott az Emmi, jelezve: az egykori labdarúgó temetéséről a minisztérium a családdal történt egyeztetést követően intézkedik.

A közmédia péntek este több műsorban emlékezett Grosics Gyulára, az Aranycsapat elhunyt kapusára. A Kossuth Rádióban 23.11-kor sugározták az Aranyemberek sorozat egy korábbi epizódját, amelyben Molnár Dániel beszélgetett a legendás kapussal – tájékoztatta az MTI-t a Magyar Rádió Zrt.

A Médiszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) közlése szerint a Duna televízió-csatorna este rendhagyó portréfilmmel emlékezett Grosics Gyulára.

Grosics Gyulát a Magyar Labdarúgó Szövetség, az Emberi Erőforrások Minisztériuma, a Magyar Olimpiai Bizottsága és Budapest Főváros saját halottjának tekinti.

Az 1954-es vb finálé: