Győzelem a házigazdák ellen, az ötödik helyért játszhat a férfi vízilabda-válogatott

2016. 08. 18.

A magyar férfi vízilabda-válogatott a házigazdák ellen sikeresen mérkőzött a riói olimpia csütörtöki versenynapján. Magyarország-Brazília: 13–4, így válogatottunk szombaton az ötödik helyért játszhat.

A magyarok Erdélyi Balázs közeli góljával szereztek vezetést, majd Varga Dénes volt eredményes. A drukkerek első igazi hangrobbanására több mint öt percet kellett várni, ekkor centerből szépítettek a brazilok. Tizenhét másodperccel a negyed vége előtt Erdélyi értékesített egy emberelőnyt.

A második negyed elején Vámos Márton bombázta szét a brazil hálót, majd fórból Varga Dániel talált be, ezzel gyakorlatilag pontot téve a legfontosabb kérdésekre (6-1). A folytatásban Szivós Márton növelte a különbséget, védekezésben pedig rendkívül koncentrált volt a magyar csapat, a brazilok még kettős emberelőnyből sem tudták bevenni Nagy Viktor kapuját.

A harmadik felvonás újabb Erdélyi-bombával indult (8-1), majd - miközben a hetedik brazil emberelőny is kimaradt - újfent az Eger játékosa talált a hálóba. A brazilok hosszú gólcsendjét Adrian Baches törte meg öt perccel a negyed vége előtt, azonban nem sokkal később büntetőből már nem tudott túljárni Nagy eszén. A túloldalon Manhercz Krisztián is ötméterest hibázott, Felipe Perrone lövése viszont négy magyar játékos blokkoló kezei között is utat talált a hálóba. A "jubileumi" tizedik brazil fór is kimaradt, a másik kapu előtt ugyanakkor Hárai Balázs nagyjából egy másodperc után értékesítette az emberelőnyt (10-3). Egy jó brazil átlövést egy végletekig kijátszott magyar fór követett a negyed lezárásaként (11-4).

A záró nyolc perc első góljára a játékrész feléig kellett várni, ekkor Zalánki Gergő lőtte ki a kapu bal oldalát. Ekkor már egyik csapat sem erőltette nagyon a gólszerzést, mindenki a találkozó végét várta, végül a végeredményt Varga Dénes állította be egy "testvéri" összjátékot követően.

Erdélyi Balázs: „Nagyjából úgy telt az elmúlt két nap, mint az eddigiek, a program nagyjából ugyanaz volt. Erre a két meccsre össze kell magunkat szedni, ha már ide kerültünk, akkor itt kell kihozni a maximumot. Kötelező győzelem kellett, hogy legyen ez a mérkőzés. Leginkább Benedek Tibiért, a stábért, és azokért az emberekért, akik a mai napig szurkolnak nekünk.”

Benedek Tibor: „Kötelező győzelem volt, ez mindenkinek tudnia kell. Örülök, ha értem is harcolnak, de magukért ugyanúgy harcolniuk kell. Már a negyeddöntő után mindent meg is tettek, hogy a legjobb állapotban legyenek mára. És ezt újra meg kell ismételni, mert ez volt a könnyebb része, a szombati valamivel nehezebb lesz. Mit kértem tőlük mára, azon kívül, hogy nyerjenek? Ezek a dolgok ránk tartoznak, de nyilván azt kértem elsősorban, hogy nyerjünk. Arra, hogy a negyeddöntőt elemezzük és bánkódjunk rajta, bőven lesz még időnk, akár sok-sok év is... Most az a dolgunk, hogy ezekre a meccsekre a legjobbak legyünk.”

Benedek Tibor együttese két nap múlva, szombaton, a görög-spanyol találkozó győztesével játszik az ötödik helyért.

Férfi vízilabdatorna, az 5-8. helyért: Magyarország-Brazília 13-4 (4-1, 3-0, 4-3, 2-0).

(MOB-MTI-waterpolo.hu, fotó: MTI/Illyés Tibor)