Győzelem a világbajnok olaszok ellen, Kemény Dénes búcsú

2012. 11. 04.

Sikeresen folytatta szereplését a Világligában az átalakított és megfiatalított magyar férfi vízilabda-válogatott, mely a románok elleni, szerdai, 12-9-es nagyváradi diadal után a világbajnok, olimpiai ezüstérmes olasz nemzeti együttest is legyőzte szombaton Székesfehérvárott.

A mérkőzés előtt búcsúztatták el a csapataival 1997 óta három olimpiát, amellett világ- és Európa-bajnokságot is nyert Kemény Dénest, aki december végéig tölti be a szövetségi kapitányi posztot; a két Vl-meccsre Benedek Tibor kapott megbízást a nemzeti együttes irányítására.

Nagy Viktor két jó védésével indult az összecsapás, majd kölcsönösen hatástalan megoldásokat követően két akciógóllal elhúzott a vendégalakulat. Varga Dénes bravúros duplájával lett 2-2, majd az újabb talján találatra a center Hárai Balázs válaszolt remek húzással (3-3).

A második játékrészben aztán sokáig nem változott az állás, mígnem Szivós Márton távoli bombája célt ért (4-3). Az újabb magyar emberelőnyökből azonban nem lett gól, de rosszul sáfárkodtak a fórok kínálta eséllyel az olaszok is.

Változást a harmadik negyed eleje hozott, amikor is a hat az öt elleni játékban a vendéggárda eredményes tudott lenni (4-4). Ám nem sokáig maradt a döntetlen: előnyből az idősebbik Varga fivér, Dániel pattintott a jobb alsó sarokba (5-4), kevéssel az utolsó szünet előtt pedig Hosnyánszky Norbert hatalmas lökete landolt a kapuban (6-4).

A kiváló védekezést a befejező nyolc percben is folytatta a magyar csapat, a sokadik emberelőnyüket aztán csak kihasználták az olaszok (6-5), egyenlíteni azonban már nem tudtak.

„Nagyon nehéz meccs volt, 0-2-nél kicsit meg is ijedtem, de bíztam a csapatban – mondta Benedek Tibor.
- Az ideges kezdés után éles helyzetben is előjött és működött, amit előzetesen megbeszéltünk, s a fiúk nagy akarással fordítottak az olimpiai ezüstérmes ellen. A rengeteg kiállítást is jól elviseltük, az olaszok lelkes és harcos játékunkkkal nem tudtak mit kezdeni.”

Ez volt a két válogatott 139. hivatalos mérkőzése, amelyen - 16 döntetlen és 39 vereség után - a 84. magyar győzelem született meg.

A Világliga e csoportjának tagja még az orosz csapat, amellyel első ízben január 30-án találkozik a magyar nemzeti együttes. A négyesből csak egy válogatott jut tovább.