Győzelemmel indított a Győr az Euroligában

2012. 10. 25.

A Brno elleni hazai győzelemmel kezdte meg szereplését a HAT-AGRO UNI Győr a női kosárlabda Euroligában.

Az előző Euroliga-szezont 3 sikerrel és 11 vereséggel záró Rába-parti együttes három perc elteltével 11-4-es hátrányban volt, ám a nyitónegyed későbbi részében vezetett is a Brno ellen. A tengerentúli WNBA-ban a Connecticut Sunt erősítő, nemrég szerződtetett Chalysa Shegog élete első Euroliga-meccsén szorgalmasan termelte a pontokat a magyar bajnoknál, a többiek viszont nem jeleskedtek, így a félidőben 35-41 volt az állás.

Térfélcsere után többször is öt pontra felzárkózott Füzy Ákos együttese, az ugyancsak a közelmúltban érkezett ausztrál irányító, Natalie Hurst is belelendült, ám a túloldalon Tereza Peckova és a Pécsett is megfordult amerikai Nicole Ohlde tarthatatlan volt. A harmadik játékrész után már csak 52-54-et mutatott az eredményjelző, majd Simon Zsófia triplájával fordítottak a 16-2-es rohamot bemutató Rába-partiak. Három perccel a vége előtt, 69-60-nál megroggyanni látszott az ellenfél, a hajrá mégis izgalmasan alakult: az utolsó percben egy pontra olvadt az előny (71-70), Laklóth Anna bedobott egy büntetőt, majd az utolsó cseh támadást kivédekezték a házigazdák.

A győriek szerdán a lengyel Krakówhoz látogatnak.

Füzy Ákos vezetőedző a mérkőzés után azt mondta, hogy voltak hibáik, az első félidőben "művészkedtek", a nagyszünet után fizikailag az ellenfél fölé kerekedtek, és megfordították a meccset.

"Tegnap a Sopron is a hajrában nyert, ma mi is így tettünk egy Euroliga-győztes csapat ellen. Fontos győzelmet arattunk, a mestermunka első vizsgadarabja elkészült, büszke vagyok a lányokra" - tette hozzá.

A csoport, 1. forduló:
Hat Agro-UNI Győr-Brno 72-70 (21-24, 14-17, 17-13, 20-16), Győr, Euroliga-mérkőzés, A csoport, 1. forduló, 600 néző. V.: Schmidt (német), Gurion (izraeli), Johansson (svéd).
UNI Győr: HURST 14/3, SIMON 7/3, Rasheed 8, NAGY-BUJDOSÓ 15, SHEGOG 17. Cs.: RAKSÁNYI 8, Kublina 2, Laklóth 1, Őri
Brno: HORAKOVÁ 15/6, Kasparková 2, Abdi 11, PECKOVÁ 21/9, OHLDE 17. Cs.: Vlková, Jurcenková 4.