Győzelemmel mutatkozott be Benedek Tibor

2012. 11. 01.
Megosztás

Győzelemmel kezdte szereplését a 2012/13-as Világligában az átalakított és megfiatalított magyar férfi vízilabda-válogatott.

Nagyváradon diadalmaskodott szerdán a román nemzeti együttes felett a C betűjelű európai selejtezőcsoportban.

A balkezes Vámos Márton pattintásos gólja vezette be a találkozót, amelyen a magyar kispadon Kemény Dénes eddigi segítője, az idei két Vl-meccset megbízott szövetségi kapitányként dirigáló Benedek Tibor ült.

Az összecsapás a folytatásban is a vendégek szája íze szerint alakult, mert miközben ragyogóan védekezett a gárda, egy ellenakciónál Varga Dénes elnézéses lövése beakadt a bal alsóba, így 2-0-ás állásról kezdődhetett a második negyed, amelyben Kis Gábor klasszikus centergóllal növelte tovább az előnyt (0-3). Baksa László bravúrja után - a kapus büntetőt védett - Szivós Márton bombázott a román kapuba. Kevéssel a nagyszünet előtt emberelőnyből szépítettek a házigazdák, ám villámgyorsan érkezett a válasz is: Hárai Balázs húzta a labdát a kapuba (1-5).

A harmadik nyolc perc szerencsés román találattal indult - Baksa hátáról pattant a hálóba a labda -, majd annál mutatósabb ejtésgóllal zárkóztak közelebb a vendéglátók (3-5). Fórból Varga Dániel vette be a jobb alsó sarkot, Kis pedig a balt, így visszaállt a négygólos differencia (3-7). A játékrész hajrájában azonban a románok még szépíteni tudtak (4-7).

A befejező negyed nyitányaként Szivós pattintása ért célt, s bár a felelet sem késett, Varga Dénes talált (5-9), majd Hosnyánszky Norbert is, aki szolnoki csapattársa, Negreanu góljára reflektált hatásosan (6-10). Kettős emberhátrányból lőtték hetedik találatukat a románok, centerből, pompás akció végén Hárai révén a tizenegyediket a magyarok. A 8-11-es eredmény sem élt sokáig, mert Varga Dénes látványos megoldással triplázott, a románok öröme csupán annyi lehetett, hogy az utolsó gólt - a másik szolnoki román légiós, Georgescu jóvoltából - ők szerezték (9-12).

A még formálódó magyar csapat nagyszerűen mutatkozott be a nagyváradi Ioan Alexandrescu uszodában, s folytathatja a hétvégén hasonlóképpen, amikor is a világbajnok, olimpiai ezüstérmes olasz válogatott lesz az ellenfél Székesfehérvárott, déli 12 órától. A csoport tagja még az orosz csapat, amellyel első ízben január 30-án találkozik a magyar nemzeti együttes.

Benedek Tibor, a megbízott szövetségi kapitány így értékelt:
„Lelkesen, magabiztosan játszottak a fiúk. Az elején különösen jó volt a védekezésünk, a bírók később már könnyebben adták a kiállításokat, de amikor kellett, mindig tudtunk gólt lőni, így a megszerzett előnyt végig tudtuk tartani. Jó kezdet volt, mindenkinek önbizalmat adhat ez a szép eredmény.”

Világliga C csoport:
1 forduló
Románia-Magyarország 9:12 (0:2, 1:3, 3:2, 5:5), Nagyvárad, v.: Golijanin (szerb), Colomina (spanyol) - FINA-delegátus: Martin György
Románia: Stoenescu, Popescu, Negrean 2, Diaconu 1, Iosep, Busila, Matei, Chioveanu 2, Goanta 1, Georgescu 2, Ghiban 1, Radu Gospodinov, Dragusin
Magyarország: Baksa, Bundschuh, Salamon, Katonás, Vámos 1, Hosnyánszky 1, Decker Á., Szivós 2, Varga Dániel 1, Varga Dénes 3, Kis G. 2, Hárai 2.
Gól - emberelőnyből: 6/14, ill. 8/12 Gól - ötméteresből: 0/1, ill. -

(Forrás: MTI, fotó: vlv.hu)