Győzelemmel rajtolt a Győr és a Fradi a női bajnokságban

2012. 09. 02.

A címvédő és legutóbb Bajnokok Ligája-döntős Győr, illetve a KEK-győztes Ferencváros is győzelemmel rajtolt a női kézilabda NB I-ben.

Az első fordulóban előbbi Dunaújvárosban, utóbbi a vendég Vác ellen nyert magabiztosan

Kilenc góllal győzött az FTC-Rail Cargo Hungaria első mérkőzésén a 2012/2013-as bajnokságban.
A mérkőzés kezdete előtt a Ferencváros Kézilabda Szakosztályának elnöksége köszöntötte a két csapat utánpótlás válogatottait, akik egy bronzéremmel és egy ötödik hellyel tértek haza a junior és ifjúsági világbajnokságokról.
A 2012/2013-as bajnokságának első ferencvárosi gólját Tomori Zsuzsanna szerezte. A mérkőzés elején fej-fej mellett haladtak a csapatok. Pastrovics jól védte a Fradi kapuját. A váciak irányítóját, Klivinyi Kingát nehezen tartották a hazaiak. Tizenöt perc után azonban elléptek Zácsikék az ellenféltől. Háromgólos ferencvárosi vezetésnél a vendégek edzője kért időt, közelebb azonban nem kerültek. Az utolsó másodpercben kapott góllal kétgólos vezetéssel várhatta a folytatást Elek Gábor csapata.

A második félidőben Abramovich állt a kapuban. Ismét jól kezdték az utolsó harminc percet Szucsánszkiék. Összeállt a védekezés, és a támadójáték is magabiztosabbá vált. Tíz perc elteltével állandósulni látszott a három-négy gól a csapatok között. Még nagyobb fokozatra kapcsoltak a hazaiak, aminek köszönhetően nyolccal elléptek a váciaktól. Tomori igazi vezére volt a Fradinak mind védekezésben, mind támadásban. A mérkőzés utolsó szakaszában már látszott a fáradtság a csapatokon, de ettől függetlenül minden labdáért küzdöttek a lányok. Nerea Pena a mérkőzés folyamán egymás után hat hétméterest lőtt hibátlanul, de az utolsó, időntúli büntetőt nem sikerült gólra váltania, így végeredményben kilenc góllal győzött az FTC-Rail Cargo Hungaria a 2012/2013-as szezon első bajnoki mérkőzésén.

A bajnok Győr Dunaújvárosban vendégszerepelt.
A szezon első gólját Orbán Adrienn szerezte, majd a másik szélsőnk, Szepesi lőtte meg első hivatalos gólját zöld-fehérben. Érdekesség, hogy Ambros Martin színmagyar csapattal kezdte el az összecsapást. A Herr-Orbán- Rédei-Soós -Hornyák-Kovacsics-Görbicz-Szepesi alakulat 6 perc után 3-3-ra állt a Dunaújváros ellen.
A folytatásban Orbán magabiztosan értékesítette a helyzeteit, ám a csapat védekezése nem volt megfelelő keménységű. Egy emberhátrány kellett a lányoknak, hogy nagyobb előnyre tegyenek szert, három szép góllal és pár Herr védéssel negyed óra elteltével 9-6 volt az állás.

A folytatásban előbb Heidi Löke, majd Eduarda Amorim is harcba szállt, de nemsokkal később Radicevic és a csapat új igazolása Tervel is pályára lépett.
Görbicz biztos kézzel lőtte a heteseket, a gyorsindítások jól ültek, de pár technikai hiba is becsúszott a játékba. Igazából ez nem is olyan meglepő, hiszen csak pár napja tudott együtt készülni a keret.

A 20. percben 13-9-re vezetett Mátéfi Eszter tanítványai ellen. Sok hetest fújtak mindkét oldalnak a játékvezetők, Herr Orsi fogott is egyet. A félidő végen és teljesen feleslegesen durva szabálytalanság után Takács Fruzsina kapott a hazaiaktól jogos azonnali piros lapot.
A győri előny tovább nőtt, a félidő végén 18-12-t mutatott az eredményjelző.

A második játékrészben gyorsan sikerült még hozzátenni a megszerzett előnyhöz, például Orbisz kettős emberhátrányban is betalált. A 42. percben meglett a közte tíz, majd négy perccel később a 30. gólt szerezte a zöld-fehér gárda (30-17).
A lényegi kérdések ekkora már eldőltek, csak a győzelem mértéke maradt kérdéses. Az utolsó percekre Sirián Szedeke is beállt a meccsbe, ő pedig gyorsan egy góllal hálálta meg a vezetőedző bizalmát. A végeredmény 23:40 az Audi ETO javára.

Eredmények:

2012/2013. NBI 1. forduló
Kiskunhalas NKSE - Siófok KC-Galerius Fürdő 31-30 (15-10)
Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia - Győri Audi ETO KC 23-40 (12-18)
Fehérvár KC - Budapest Bank-Békéscsabai ENKSE 31-23 (14-9)
FTC-Rail Cargo Hungaria - Váci NKSE 35-26 (17-15),Elek Gyula Aréna, Játékvezetők: Pech, Vágvölgyi
FTC-Rail Cargo Hungaria: Pastrovics, Kovacsicz 6, Zácsik 4, Szucsánszki 2, Tomori 8, Vérten 4, Cifra 2 Csere: Abramovich, Pena 6(6), Szamoránsky 3, Szarka, Such
Váci NKSE: Triffa, Niksics 3, Barján 1, Kamper 6, Klivinyi 5, Fülöp, Szádvári 4 Csere: Juhász, Tápai 5, Mayer 2, Nagy, Mészáros, Farkas, Ertl, Virág
Kiállítások: 8 ill. 8 perc Hétméteresek: 7/6 ill. 2/2
Veszprém Barabás Duna Takarék KC - BSE 26-22 (16-11)

(Forrás: fradi.hu, gyorietokc.hu, kezi.hu)