Hatos Gábor átvette a bronzérmét

2012. 12. 23.

Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, a 2017-es EYOF-rendező város polgármestere, olimpiai aranyérmes tornász átadta a londoni bronzérmet Hatos Gábor szabadfogású birkózónak a győri polgármesteri hivatalban.

Pénteken Lausanne-ból Magyarországra érkezett a szabadfogású birkózók 74 kilós kategóriájának harmadik helyéért járó érem, melyet a doppingvétségen ért üzbég Tyigijev szolgáltatott vissza korábban a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak.

„Az olimpiai érem visszaszolgáltatása, elküldése hazánkba a magyar olimpiai mozgalom szempontjából újdonság, hiszen korábban erre nem volt precedens Magyarországon. Hatos Gábor becsületesen küzdött, ezért megérdemli a neki járó érmet. Kívánom, hogy ugyanilyen becsületesen és odaadással készüljön a jövőben is, és a világversenyek eddigi bronzérmei után akár még fényesebb érmeknek is örülhetünk a későbbiekben.” – mondta Borkai Zsolt, majd gratulált Hatos Gábornak és a birkózó nyakába akasztotta a bronzérmet a polgármesteri hivatal dobogóján.

A győri éremátadó ünnepségen Hatos Gábor tiszteletére elhangzott a Magyar Himnusz.

Hatos Gábor megható pillanatokat élt ár:
”Már nagyon vártam, hogy megkaphassam az érmet. Igazi karácsonyi ajándék. Miközben hallgattam a Himnuszt, végigpörgött szemeim előtt az egész pályafutásom. Nagyon büszke vagyok a bronzéremre, amit kiérdemeltem a rengeteg munkával. A MOB-nak és a szövetségnek, hogy segítettek érmem megszerzésében. Nagyon boldog vagyok, nem tudom szavakba önteni" – mondta az olimpiai bronzérmes sportoló.

Hatos Gábor ezzel a Magyar Olimpiai Csapat 18. londoni érmét szerezte, és egyben a harmadik birkózó, aki dobogós helyen zárta a játékokat. Londonban a kötöttfogású Lőrincz Tamás második, Módos Péter harmadik lett. A Magyar Olimpiai Csapat ezzel összesen 18 érmet nyert a londoni olimpián. Az 8 arany, 4 ezüst mellett Hatos Gábor szerezte az ötkarikás csapat hatodik bronzérmét.

Nemzetünk ezzel továbbra is a kilencedik helyen áll az éremtáblázaton. A nyári és téli olimpiákon szerzett érmeink statisztikája változott: 168 arany, 148 ezüst és immár 170 bronzérmünkkel nemzetünk méltán vívta ki a sportvilág elismerését.

A sajtótájékoztatón részt vett dr. Hegedűs Csaba, a Magyar Birkózó Szövetség elnöke, Maróthy István szakmai alelnök, Gáspár Tamás igazgató, Gulyás István szövetségi kapitány, Veréb István edző és dr. Nagy Zsigmond, a MOB nemzetközi igazgatója.

Nézze meg az eseményről készült fotóinkat.

(Fotók: Kovács Anikó)