Harcsa Zoltán egy győzelemre az éremtől

2012. 08. 02.

Harcsa Zoltán bejutott a negyeddöntőbe a londoni olimpiai férfi ökölvívótornájának 75 kg-os súlycsoportjában, miután csütörtökön fölényes pontozással legyőzte a namíbiai Mujandje Kasutót.

Szántó Imre 19 éves tanítványa szombaton, londoni első meccsén még kicsit idegesen kezdett, s az első menet után még hátrányban volt, ezúttal azonban már a nyitó három perc után vezetett. A második szakasz kétpontos Harcsa-előnnyel indult, s az egyre magabiztosabb magyar a következő szünetig további hármat tett ehhez hozzá. A meccs ezzel tulajdonképpen el is dőlt. Az utolsó, sok ütést hozó szakaszban Harcsa uralta a ringet, s végül 16-7-es győzelmet aratott.

Az ifjúsági olimpiai bronzérmes magyar középsúlyú a brazil Florentino Falcao ellen lép majd ringbe a negyeddöntőben, hétfőn közép-európai idő szerint 22:45 órától, s ha nyer, már biztosan érmes a XXX. nyári játékokon.

"Kifejezetten élveztem a bokszot, úgy érzem, végig uraltam a három menetet" - mondta a magyar ökölvívó a honi szövetség tájékoztatása szerint. "
A harmadikban viszont tudatosan átadtam a kezdeményezést, és az utolsó percben újabb találatokkal biztosítottam be a szerintem megérdemelt győzelmemet. Rendesen megjött az étvágyam, és nem elégszem meg azzal, hogy már pontszerző vagyok. Florentinóval még sosem bunyóztam, de nem tartok tőle. Egészséges önbizalommal várom a hétfő esti összecsapásunkat, és titokban reménykedem abban, hogy valóra válthatom az érmes álmaimat."

A háromfős magyar bokszcsapatból Káté Gyula (64 kg) megnyerte első meccsét, s legközelebb szombaton lép a kötelek közé az olasz Vincenzo Mangiacapre elleni nyolcaddöntőben. Varga Miklós (60 kg) ezzel szemben vasárnapi nyitótalálkozóján kikapott litván riválisától, és befejezte szereplését.
Harcsa Zoltán a nyolc között a brazil Esquiva Florentino Falcao ellen bokszol hétfő este 22.45-től.