Hárommal nyertek a női pólósok Spanyolországban

2013. 01. 24.

Legyőzte három góllal a magyar női vízilabda-válogatott a spanyolok legjobbjait a Világliga szerdai csoportselejtezős nyitányán, Mataróban.

Merész András, a tavaly Európa-bajnoki bronzérmes és olimpiai negyedik helyezett nemzeti együttes szövetségi kapitánya a spanyolországi meccsre hét olyan játékost hívott be, aki szerepelt a londoni játékokon. A szakvezető által a csapatépítés és az eredményesség szempontjából is fontosnak minősített 2013-as első hivatalos fellépésen a londoni olimpián ezüstérmes együttes várt Takács Orsolyáékra, akik remekül kezdték az idényt, hiszen - a spanyol szövetség honlapjának híre szerint - 12-9-re megnyerték az idegenbeli összecsapást.
A találkozó igen kemény küzdelmet hozott, a szikrázó csatát jelzi, hogy 37 kiállítást ítéltek a játékvezetők. Ezzel együtt a magyar együttes végig kézben tartotta a mérkőzést, volt - a harmadik negyedben -, hogy öt góllal is vezetett (7-12).

"Ez csak az első lépés volt a szuperdöntős részvétel felé vezető úton, de jó volt látni a lányokat, akik közül mind a "londoniak", mind a most bekerült fiatalok kitettek magukért - összegzett az MTI-nek Merész András, aki dicsérte csapata játékát és bátor, harcos hozzáállását. - Fizikálisan magasan felülmúltuk őket, ami bizonyíték a lányoknak is arra, hogy érdemes a roppant megterhelő, olykor nagyon fárasztó edzéseket is végigcsinálni."

A sorozat folytatásaként a csoport harmadik tagjával, a világbajnoki címvédő görögökkel szombaton Egerben száll medencébe a magyar együttes. A trióból a legjobb kettő jut tovább az úgynevezett Szuperdöntőbe, amelyet Pekingben rendeznek meg június elején a selejtezők legeredményesebb nyolc válogatottjának részvételével.