A Hypo továbbjutott a KEK-ben, az orosz csapatvezető a repülőtéren hunyt el

2013. 03. 17.

A Hypo NÖ női kézilabdacsapata ugyan hatgólos vereséget szenvedett hazai pályán a Dinamo Volgográddal szemben a KEK negyeddöntőjének visszavágóján, idegenbeli biztos győzelme után így is maradt előnye, és bejutott a legjobb négy közé a sorozatban. A magyar irányító, Temes Bernadett ezúttal nem szerzett gólt az osztrák együttesben.

A találkozó után az orosz együttes csapatvezetője, Boris Mayzlin a schwehati repülőtéren rosszul lett, a kiérkező mentők már nem tudtak rajta segíteni, s a vezető elhunyt.
Németh András csapata az elődöntőben valószínűsíthetően a Thüringer HC-val találkozik, mivel a német együttes a negyeddöntő első meccsén 18 góllal (33–15-re) legyőzte a spanyol Bera Berát.
A másik elődöntős találkozón a Vácot legyőző Issy Paris ellenfele a szintén német Leipzig lesz.

Az harmadik európai kézilabda kupában (EHF) az egyik elődöntő párosítása már ismert. A másik párosítás a vasárnapi két találkozón dől el. A norvég Bergen hét gólos hátrányban lép pályára a dán Holstebro ellen. Az első találkozón 36:29-re győzőtt a dán gárda. A másik negyeddöntős találkozó csupán formalítás, hiszen a dán Midtjylland hazai pályán 18 gólos előnyt (39:21) szerzett a krasznodari visszavágóra.

NŐI KÉZILABDA KEK
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK
Leipzig (német)–Rosztov Don (orosz) 24–22 (10–12)
Legjobb dobók: Kudlacz 9, Kramer, Visser 4-4, ill. Simkute 5, Bobrovnyikova 4
Továbbjutott: a Rosztov Don, 44–42-es összesítéssel

Hypo NÖ (osztrák)–Dinamo Volgográd (orosz) 25–31 (13–14)
Ld: Acimovic, Do Nascimento 8-8, Rodrigues 4, ill. Kocsetova 10, Goncsarova 6, Dmitrijeva 4
Tj: a Hypo, 56–53-mal

Az elődöntőben:
Bera Bera (spanyol)/Thüringer HC (német)–Hypo NÖ
Issy Paris (francia)–Leipzig

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Metz (francia)–Asztrahanocska (orosz) 33–19 (17–9)
Ld: Liszcsevics 7, Andrjusina, Ognjenovics 5-5, ill. Racsiteljova, Juscsenko 5-5
Tj: a Metz, 52–45-tel