Hibátlan Győr, elfáradó FTC

2012. 11. 18.

Helyenként gyengébb, máskor parádés megoldásokat választva, de végül magabiztosan nyert a Győr a Kolozsvár ellen a Bajnokok Ligája B-csoportjának utolsó mérkőzésén.

A győriek vereség nélkül, százszázalékos teljesítménnyel jutottak a középdöntőbe.
A Ferencváros Larvikban sokáig küzdött, hogy megszerezze a csoportelsőséget, ehhez legfeljebb három góllal kaphatott ki. A magyar csapat gyakran játszott emberhátrányban a hajrában, így végül hét gólos vereséget szenvedett, és akár össze is kerülhet a Győrrel a középdöntő keddi sorsolásán

A találkozó elején Leganger (a képen) védéseinek köszönhetően sovány előnyhöz jutott a Larvik, amit aztán magabiztosan őrzött. Sőt, a 12. percben már 8-4 volt az állás. Elek Gábor vezetőedző időt kért, a játékosait pedig keményebb védekezésre buzdította. Ez azonban nem jött össze, és egy darabig tovább nőtt a különbség (11-5).

A vállműtéten átesett Zácsikot nélkül játszó Ferencváros később kihasználta, hogy lankadt a hazaiak figyelme, hamarjában csökkentette hátrányát, erre pedig a Larvik trénere próbálta meg rendezni a sorokat. A szünetre sikerült a vendégeknek ismét csoportelsőséget érő pozícióba felzárkózniuk.

A második félidő elején roppant zártan védekezett az FTC, a megszerzett labdákból egyenlített (34. perc: 17-17), nem is maradt el a Larvik időkérése. Ezt követően Szucsánszki emberelőnyben kihagyott egy büntetőt, ez pedig megbosszulta magát. Magukhoz tértek a norvégok, ismét az ő akaratuk érvényesült. Sőt, amikor kettős emberelőnybe kerültek, 20-17-re elléptek. Negyedórával a vége előtt 22-17 volt az állás, ekkor Elek kért időt. Újra visszakapaszkodott a Fradi, a különbség négy gól környékén "táncolt". Az 51. percben Blancót hordágyon vitték le, miután Tomori egy lövés után véletlenül arcon csapta.

A hajrát Elek harmadik időkérése vezette be, mert érezte, hogy játékosai elfáradtak. A pályán tovább dúlt a csata: Riegelhuth fejen ütötte Tomorit, ezért azonnal piros lapot kapott, míg a magyar átlövőt - mivel meglökte az ellene durván szabálytalankodót - kétperces kiállítással sújtották. Ahogy visszatért, még egyszer kiküldték - immár harmadszor a meccsen, és ezzel számára is befejeződött az összecsapás. A végét jobban bírta az emberelőnybe került Larvik, összesítésben így jobb lett magyar riválisánál.

A másik magyar BL-érdekelt, a Győr hibátlan mérleggel lépett tovább - szombaton 37-26-ra nyert a vendég kolozsvári Jolidon ellen -, így csoportelsőként várja a középdöntő keddi sorsolását. A két középdöntős kvartettbe két-két csoportelső, illetve -második kerül.

Hornyák Dórával jobbátlövőben és Kovacsics irányításával kezdett a Győr, és két gyors góllal magához ragadta az irányítást. A 10. percben 5-5-re ugyan egyenlítettek a kolozsváriak, de a jó védekezést követően lerohanásból, Szepesi találataival ismét a győriek kerültek előnybe. A 17. percben a vendégek kapusát, Petróczit piros lappal állították ki, mert a hatoson kívül ütközött a támadójátékossal. Ez a vendégeket zavarta meg jobban, így tovább nőtt a különbség a két csapat között. Már hattal is vezettek a győriek, de több támadást elkönnyelműsködtek és a vendégek kihasználva a gyengébb védekezést 17-14-re felzárkóztak a szünetig.

A folytatásban tovább küzdött a Cluj. A győriek csak tartották előnyüket, növelni sokáig nem tudták a különbséget, sőt Chintoan, a román beálló sorozatban több gólt is szerzett a védekezés hibáit kihasználva. Ambros Martin fel is hívta a győriek figyelmét, hogy szedjék össze magukat és a szívüket is vigyék fel a pályára. Ettől kicsit összeszedettebb lett a hazai gárda, de még így is sok hibával játszott. A játékrész közepén egy, a labdáért folytatott harcban Amorim megsérült, de a helyére érkezők átvették a feladatait, és a hajrára elfáradó vendégek ellen szép megoldásokkal kápráztatták el a közönséget. Az utolsó tíz percben jól sikerült a zöld-fehérek nyitott védekezése is. A meccs végén a 16 éves Korsós is megszerezte első BL-gólját, így tizenegy találattal, 37-26-ra nyert, és százszázalékos teljesítménnyel jutott a középdöntőbe a Győr.

A lelátón szurkolt a győri gárdának Borkai Zsolt, a MOB elnöke, Győr város polgármestere.

Női Bajnokok Ligája, C-csoport, 6. forduló:
LARVIK-FERENCVÁROS RAIL CARGO HUNGARIA 30-23 (16-13), Larvik, játékvezetők: Nabokau, Kilik (fehéroroszok)
LARVIK: Leganger, Rantala (kapusok), Bille Hansen 1, Blanco, Breistol, Breivang 5, Edin 4 (1), Hammerseng 3, Larsen 1, T. Mörk 6, Riegelhuth-Koren 5 (2), Sando, Sulland 4, Wibe 1
FTC: Abramovics, Pastrovics (kapusok), Cifra, Dajka, Deáki, Kovacsicz 2, Pena 5 (3), Such 1, Szamorásnky P. 6, Szarka, Szekerczés, Szucsánszki 1, Tomori 3, Vérten 5
Kiállítások: 12, ill. 12 perc. tméteresek: 5/3, ill. 5/3.

Női Bajnokok Ligája, B-csoport, 6. forduló:
GYŐRI AUDI ETO-KOLOZSVÁR 37-26 (17-14) Győr, játékvezetők: Rakytina, Tkachuk (ukránok) GYŐR: Lunde-Haraldsen, Herr O. (kapusok), Amorim 3, Görbicz 2 (2), Hornyák D. 3, Korsós 1, Kovacsics 5 (4), Lekics 4, Löke 5, Orbán 2, Radicsevics 3, Rédei-Soós 1, Szepesi 7, Tervel 1. KOLOZSVÁR: Petróczi, Mazarean, Munteanu (kapusok), Cartas 3, Chintoan 9, Dinca 4, Florea 1, Ivan, Mihai, Paraschiv, Safta, Senocico 3 (2), Tetean, Tivadar 4 (1), Turcas, Vadineanu 2. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 3/3.
A csoport további programja:
vasárnap:
Krim Ljubljana (szlovén)-Koprivnica (horvát) 20.30
A csoport állása: 1. (és középdöntős) Győri Audi ETO KC 12 pont/6 mérkőzés, 2. Koprivnica 6/5, 3. Krim Ljubljana 4/5, 5. Cluj 0

A Vác sima győzelemmel jutott tovább a női kézilabda KEK-ben

A Vác kilenc góllal legyőzte szombaton a Lokomotiva Zagreb együttesét a női kézilabda KEK nyolcaddöntőbe jutásért rendezett párharcának hazai visszavágóján, így fölényesen jutott tovább, mivel múlt vasárnap, idegenben csak két góllal kapott ki.

női KEK, a 16 közé jutásért, visszavágó:
Vác-Lokomotiva Zagreb (horvát) 29-20 (12-8)
Továbbjutott: a Vác 55-48-as összesítéssel.
A KEK-ben szereplő másik magyar csapat, a Budapest Bank-Békéscsaba vasárnap lép pályára a norvég Stabaek vendégeként. A következő kör sorsolásár kedden kerül sor, Bécsben.

Kilenccel nyert, mégis kiesett a Siófok az EHF Kupából

Kilencgólos különbséggel legyőzte ugyan szombaton az Asztrahanocska együttesét a Siófok a női kézilabda EHF Kupa nyolcaddöntőbe jutásért rendezett párharcának hazai visszavágóján, de idegenben elszenvedett 13 gólos veresége miatt kiesett.
A Siófoknak ez volt fennállása első EHF Kupa-párharca.

Női EHF Kupa, a 16 közé jutásért, visszavágó:
Siófok-Galérius Fürdő - Asztrahanocska (orosz) 31-22 (17-11)
Továbbjutott: Asztrahanocska 63-59-es összesítéssel.
Az EHF Kupában érdekelt másik magyar csapat, az ÉTV-Érd vasárnap lép pályára Metzben.

(Forrás: MTI, kezi.hu)