Homonnai Luca és Mozgi Milán a négy között folytathatja

2014. 08. 24.
Megosztás

Szombaton bemutatkoztak kajak-kenu versenyzőink is az ifjúsági olimpián.

A kajakos Homonnai Luca és Mozgi Milán, a kenus Koleszár Zoltán sorra vette az akadályokat egészen a negyeddöntőig.
Ott a két kajakos a páros küzdelmekben legyőzte riválisát, de Koleszár Zoltán már nem bírt moldáv ellenfelével.

Furcsa, hogy a magyar fiúnak olyan versenyzővel, a világbajnoki ezüstérmes moldovai Szergej Tarnovszkival kellett megküzdenie a továbbjutásért, akit elvileg eltiltott a versenyzéstől a Nemzetközi Kajak-Kenu Szövetség végrehajtó bizottsága.
A testület hivatalos levélben közölte: nem támogatja, nem ismeri el a versenyző indulását az ifjúsági olimpián sem.
„A korábban ukrán színekben versenyző Szergej Tarnovszki és idősebb testvére, Oleg versenyzési engedélyét nem adta ki az ukrán szövetség, így az idén nem is szerepelhetnének Moldova színeiben, nem engedélyezte ezt a nemzetközi szövetség – mondta Hüttner Csaba. - Az időmérőn egyébként Zoli a negyedik időt evezte, méghozzá úgy, hogy ott volt a mezőnyben a C-1 200 méter világbajnoki második, harmadik és negyedik helyezettje, a C-2 1000 méter világbajnoki egységének egyik tagja, valamint a világbajnokság 1000 egyes döntőjéből a harmadik, ötödik és hetedik helyezett kenus. Sajnos az új továbbjutási rendszer nem kedvezett Zolinak, hiszen a nyolcaddöntő első és ötödik helyezettjét, vagyis Tarnovszkités Zolit tették egy párba. A mezőny erősségét nézve a nyolc közé jutás is nagy bravúr volt a mi versenyzőnk részéről.” - mondta Hüttner Csaba.

Vasárnap a két kajakos megkísérli megismételni az első ifjúsági olimpián aranyérmet nyert Tótka Sándor és Farkasdi Ramóna példáját. Akkor mindketten olimpiai bajnoki címet szereztek.

„Luca a vasárnapi elődöntőben egy spanyol lánnyal csap össze, akinél a futamok során négy-öt másodperccel volt gyorsabb, így nagy esélye van a döntőre. Milán egy szerb fiúval csatázik majd a fináléba jutásért, az utolsó futamában már majdnem három másodperccel volt jobb ennél a srácnál, vagyis az ő esetében is reménykedhetünk a döntőben” - értékelt az utánpótlás vezetőedző.

Hogy milyen eredménnyel zárja a két kajakos az reggel 9-kor az elődöntőkben kiderül.