Ismét győzött a Szeged a BL-ben, az Eger kikapott

Idegenben szerzett előnyt a Szeged, súlyos egri vereség a BL-ben

2013. 03. 10.
Megosztás

A Szeged férfi vízilabdacsapata 9-6-ra nyert a Montpellier otthonában a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, így megnyugtató előnnyel várhatja a hazai visszavágót.

A két együttes szombat esti első összecsapásán - a francia klub honlapjának beszámolója szerint - sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a Jászberényi Gáborral a kapuban felálló hazai együttes jól tartotta magát.

A hajrában, 6-6-ot követően a Szeged ellépett ellenfelétől és végül magabiztosan nyerte a találkozót.

A visszavágót március 20-án, szerdán, 18 órai kezdettel rendezik Hódmezővásárhelyen, a Gyarmati Dezső sportuszodában.

Súlyos, hétgólos vereséget szenvedett az Eger férfi vízilabdacsapata a Crvena zvezdától a nyolcaddöntő első mérkőzésén, Belgrádban.

A Tasmajdan uszodában - az egriek honlapjának helyszíni beszámolója szerint - csak rövid ideig tartotta a lépést a magyar együttes a vendéglátókkal, mivel 1-1, majd 2-2 után egyre-másra csupa hazai találat következett, s a második negyedben már 7-2-t mutatott az eredményjelző, amikor szépített az Eger (7-3). A nagyszünetig aztán újabb hazai gólok következtek, s a harmadik játékrészt már hatalmas hátrányban, 9-3-ról kezdték a hevesiek.

Ebben a nyolc percben - 10-3-at követően - valamelyest apasztott a különbségen Gerendás György alakulata (11-6), a zárószakaszban azonban egyértelművé vált, hogy csúnya kudarcot vall a magyar együttes Belgrádban, ami után a március 20-i visszavágón csoda kellene a továbbjutást eredményező eredmény eléréséhez.

GÓR-NAGY MIKLÓS (Eger) a vlv-nek:
- Láttuk a Crvena Zvezdát videón játszani és azt kaptuk, amit vártunk, semmi meglepetést nem okoztak. Nagyon magabiztosan lőtték a fórokat, mindig jól meg tudták játszani a kapufát, iszonyú dinamikusan védekeztek hátrányban és zónában egyaránt - úgy gondolom, hogy ez a két játékelem, a fór-hátrány játék volt az, amit nem tudtunk megoldani. Ezen a téren mindenféleképpen sokat kell fejlődni, nemcsak nekünk, egrieknek, hanem általában a magyar vízilabdázóknak is. A visszavágón ezek után olyan mérkőzést kell játszanunk, hogy semmi veszíteni valónk nincsen. Nagyon jól fel kell készülni az általam előbb említett szituációkra és most nem azt mondom, hogy akkor nyerünk nyolccal, mert ez egy nagyon jó csapat, de a hazai közönség iránti tisztelet és a saját önbecsülésünk is megköveteli, hogy legalább legyőzzük őket.

Eredmények:

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

Montpellier (francia) - A-HÍD Szeged VE 6-9
a magyar csapat góllövői: Török 4, Kunac, Kayes, Hegedűs, Szivós, Molnár T. 1-1

Crvena Zvezda (szerb)-ZF-Eger 13:6 (5:2, 4:1, 2:3, 2:0)
Belgrád, Tasmajdan uszoda, v.: Caputi (olasz), Buch (spanyol).
Crvena Zvezda: Sefik, S. Rasovics 1, Radjen 2, Ivosevics, Sztojcsics 1, D. Pijetlovics 2, Avramovics 1, V. Rasovics 2, Randjelovics 3, Vapenski, Prlainovics 1, Eskert, Draksimovics. Vezetőedző: Dejan Szavics
Eger: Szécsi, Gerritse, Bátori 1, Graham 2, Salamon, Kovács G. 1, Mezei 1, Varga II. Zs., Seman, Gór-Nagy 1, Biros, Bundschuh, Bisztritsányi. Vezetőedző: Gerendás György
Gól - emberelőnyből: 9/13, ill. 3/11
Gól - ötméteresből: -, ill. 2/3

Szombat

CNA Barceloneta (spanyol)-Nagyvárad (román) 15:5 (2:0, 6:1, 3:3, 4:1)
Olympiakosz Pireusz (görög)-Szpartak Volgográd (orosz) 16:12 (4:2, 3:4, 3:4, 6:2)
Vouliagmeni (görög)-Marseille (francia) 16-12 (4-2, 3-4, 3-4, 6-2)
Galatasaray Isztambul (török)-Sintez Kazany (orosz) 9:6