Ismét győzött a Szeged a BL-ben, az Eger kikapott

2012. 10. 07.

Remek támadójátékának köszönhetően öt góllal nyert a Nagyvárad vendégeként a Szeged a férfi vízilabda Bajnokok Ligája második csoportkörében.

A több magyar játékossal, a kispadon az egykori sokszoros válogatott Tóth László személyében magyar szakvezetővel felálló vendéglátók számára csúnyán indult a meccs, mert sokáig csupa szegedi gól esett.

A második negyed közepén, 0-4-nél szépített a Nagyvárad, de érdemben nem tudott beleszólni a találkozó végkimenetelébe. Jellemző módon 6-1-re, 7-2-re, majd 11-4-re is vezetett már a Tisza-parti alakulat, s csak utána tudott valamelyest kozmetikázni az eredményen a hazai együttes.

A szegedieknél a leginkább a háromszoros olimpiai bajnok center, Molnár Tamás volt elemében, aki egymaga háromszor is betalált a nagyváradiak kapujába. A Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában a Szeged a berlini Spandau 04-et verte 8-5-re, legközelebb pedig november 14-én, odahaza játszik az ötcsapatos csoport másik erős gárdájával, a szerb Partizan Beograddal.

Kikapott az Eger Volgográdban

Háromgólos vereséget szenvedett a ZF-Eger csapata a férfi vízilabda Bajnokok Ligája második csoportkörében az oroszországi Volgográd vendégeként. A helyszíni beszámoló szerint a rutinos pólósokkal felálló hazai csapat végig kézben tartotta a mérkőzést. Félidőben 6-4-re vezettek a Volga-partiak, némi remény azonban mutatkozott a pontszerzésre a harmadik negyed végén, amikor Biros Péterék felzárkóztak 7-6-ra.

A befejező nyolc percben is csak futott az eredmény után a hevesi együttes. A 10-7-es eredmény azt is jelenti, hogy tovább tart az egriek oroszországi nyeretlensége. Gerendás György vezetőedző elégedetlen volt a pontatlan támadójáték és a gyenge védekezés miatt:
„Csapatom nem tudta megismételni a Szolnok elleni Magyar Kupa-meccseken mutatott játékot. Több van bennünk, de ezt ma nem tudtuk megmutatni” - mondta.

Eredmény, BL, D csoport, 2. forduló::
Nagyvárad-Szeged 9:14 (0:3, 2:4, 3:4, 4:3), Nagyvárad, v.: Budramisz (görög), Goljanyin (szerb)
Nagyvárad: Gogola, Samuila, Szabó Botond, Diaconu , Chioveanu 2, Busila, Matei 2, Popoviciu 2, A. Cretu, Dunca 1, Ghiban 2, Kádár Kálmán, D. Creau
Szeged: Baksa, Decker Á., Kunac 2, Vincze, Kayes 1, Kiss Cs. 2, Hegedüs 1, Szivós 1, Molnár T. 3, Juhász 2, Younger 1, Somogyi 1
Gól - emberelőnyből: 6/14, ill. 7/10
Spandau 04-Partizan Belgrád 10:13 (3:1, 2:4, 4:3, 1:5)
Galatasaray Isztambul szabadnapos
Állás:1.Szeged 4, 2.Partizan 3, 3.Galatasaray 1, 4.Spandau 0, 5.Nagyvárad 0

A csoport, 2. forduló:
Volgográd-Eger 10:7 (3:2, 3:2, 1:2, 3:1), Volgográd, v.: Adzics (montenegrói), Koryzna (lengyel)
Volgográd: Fedorov, Panfilij, Halturin, Jurcsik 2, Irisicsev, Akszenov 2, Balasov 1, Lazarov 1, Latipov, Sztratan 1, Liszunov 1, Rekecsinszkíj 2, Ivanov
Eger: Szécsi, Gerritse, Biros 1, Graham, Salamon 1, Kovács G., Mezei 1, Varga II. Zs. 1, Seman, Gór-Nagy 1, Bátori 2, Bundschuh
Hannover-Vouliagmeni 4:18 (0:5, 1:6, 2:5, 1:2)
Schuurman-Ligamus Tbiliszi 13:10 (2:3, 6:2, 2:2, 3:3)
Állás: 1.Vouliagmeni 4, 2.Schuurman 4, 3.Volgográd 2, 4.Eger 0, 5.Tbiliszi 0, 6.Hannover 0