Kardos Botond lehet az ifi olimpia magyar sztárja (videókkal)

2014. 08. 17.
Megosztás

Két hatodik hellyel kezdtek a magyar fiatalok Nanjingban, az ifjúsági olimpián.

Hagyományos sikersportágainkban, az úszásban és a vívásban sikerült pontszerző helyen végezni, de egyik lány sem örült az eredménynek. Nem elhanyagolható különbség, hogy az úszó Sebestyén Dalmának még bőven lesz lehetősége a javításra, a tőröző Pásztor Flóra viszont befejezte a versenyzést. A Törekvés SE 16 éves tehetsége éremért utazott Kínába és a negyeddöntőig mutatott vívása alapján erre minden esélye megvolt. A csoportkörben a harmadik legjobb mutatóval zárt a 14-es mezőnyben, visszavágva a korosztályos világbajnoki ezüstérmes Sabrina Massialasnak a vb-n, 14:8-ról elszenvedett vereségért. Sajnos az elődöntőbe jutásért nem sikerült megismételni a bravúrt, az amerikai lány gyakorlatilag lerohanta őt. Pásztor így hatodik, Massialas végül ifjúsági olimpiai bajnok lett.

Az úszók már délelőtt megmutatták, hogy jó formában érkeztek a második ifi olimpiára és az esti programban sem okoztak csalódást. Sebestyén Dalma előbb az 50 méteres mellúszásban kvalifikálta magát a hétfői döntőbe, az elődöntőfutama megnyerésével, majd a 200 vegyes fináléjában ért hatodikként célba 2.14.66-os idővel. Elgondolkodtató, hogy ebben a számban vietnami győztesnek szólt a himnusz az eredményhirdetéskor. Az 50 méteres mellúszásban egyébként harmadik legjobb idővel Sztankovics Anna is döntős, míg Horváth Dávid a 100 méteres mellúszásban jutott a nyolcas elitbe.

Tanárian tornázott Kardos Botond: korláton és talajon a második legjobb pontszámmal került fináléba, de lovon, gyűrűn és nyújtón is döntős, ráadásul az egyéni összetettben ugyancsak éremesélyes.

Két győzelemmel mutatkoztak be teniszezőink: Bíró André egyéniben nyert két sima szettben egy kolumbiai ellen (6:3, 6:4), Bondár Anna és Stollár Fanny pedig a párosban búcsúztatott szlovákokat (3:6, 6:3, 10:5).

Az asztaliteniszezőknél, a csoportkörben Szudi Ádám és Imre Leila is egy győzelem, egy vereséggel áll és hétfőn mindketten a 16 közé kerülhetnek.

Triatlonban Bicsák Flóra 4 perc 31 másodperccel maradt el a győztes ausztráltól és a 16. helyen zárt.

Parádésan kezdett Megyaszai Lilla: a kerékpárosok összetett csapatversenyének első számában negyedikként ért célba. Erdélyi Attila a hetedik a folytatás előtt.

A judós Sárecz Márton két vereséggel helyezetlen maradt.

A nap magyar eredményeit részletesen itt megtalálja.