Kárpát Kupa: Vereség a románoktól, második a női válogatott

2012. 10. 08.

Az elmúlt évek eredményei, no és a keretek teljessége (míg a románok legjobbjaikkal szerepelnek a tornán, addig a magyar válogatott ezúttal a Győrre épül) okán egyértelműen román győzelmet ígért a papírforma vasárnap a Kárpát kupa döntőjében..

Támadásban bizonytalanul kezdett a magyar válogatott, az elsőnyolct percben Tolnai valamennyi magyar próbálkozást hárította, majd Görbicz talált be büntetőből 3-0 után. 9-3-ra is elment a román válogatott, többször leindították a mieinket a házigazdák, majd Kovacsics érkezésével egy emberhátrányt 2-1-re megnyertünk. 11-6-nál számunkra nem tűnt rózsásnak a mérkőzés, mégis a románok kértek időt a 20. percben. Ezt követően hosszú gólcsend következett, Geiger büntetőt hibázott, majd Görbicz és Orbán révén zárkóztunk közelebb. 13-9-cel fordultunk az utolsó másodpercekre, amikor Karl Erik Böhn időt kért. A kapust is lehoztuk, ám nem született újabb gól.

A második félidőben folytatódott a hibákkal tarkított, kevés gólt hozó játék, a magyar válogatott nem tudta leindítani ellenfelét, felállt fal ellen pedig nehezen tudott gólt szerezni. 17-10 után Herr védései nyomán feljebb zárkózott a magyar válogatott, de újabb hibák után visszaállították a hét gólos különbséget. A románoknál a szombaton a B-csapatban a magyarok ellen már pályára lépő, ám vasárnapra az első együttesbe átkerült Tolnai szinte mindent védett, 20-13 után pedig Karl Erik Böhn lehetőséget adott Hornyáknak, Planétának és Szepesinek is. A fiatalok javarészt tartották a kialakult különbséget, így hat gólos vereségével a Kárpát Kupa 2. helyén végzett a magyar válogatott.

Kárpát Kupa, női felkészülési torna, Nagyvárad, 3. forduló:
ROMÁNIA-MAGYARORSZÁG 26-20 (13-9)
ROMÁNIA: Smedescu, Tolnai (kapusok), Babeanu, Buceschi, Cartas, Curea 6, Dinca, Drutu, Geiger 6 (2), Manea 6, Meirosu 1, Michalschi, Paraschiv 3, Pintea, Vadineanu 4
MAGYARORSZÁG: Herr O., Kiss É. (kapusok), Bódi, Bulath 2, Görbicz 5 (4), Hornyák D. 2, Klivinyi 3, Kovacsics 2, Orbán A. 2, Planéta, Rédei-Soós, Szabó V. 3, Szekeres, Szepesi 1, Vincze
Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4. Ukrajna-Románia B 27-20
A torna végeredménye: 1. Románia 6 pont, 2. Magyarország 4, 3. Ukrajna 2, 4. Románia B 0

(Forrás: kezi.hu)