Két magyar bokszarany Csehországból

2013. 03. 19.

A-kategóriás nemzetközi viadalt nyert az Usti nad Labemben megrendezett Grand Prix-n Varga Miklós a 60 kg-os, Bacskai Balázs a 69 kg-os súlycsoportban.

A verseny előtt Varga a sámsoni HISE bokszolója elmondta, Ustiban mindig kemény mezőny jön össze, minden tudására szükség volt, hogy érmet szerezzen. Varga sorrendben a hazai közönség előtt szereplő Erik Hulijevet, majd a szlovák Michal Zatorskyt és az ír Sean McCombot győzte le. Bacskai a német Abbas Baraout, a litván Eimantas Stanionist, az orosz Alekszandr Beszputyint és a döntőben a mongol Byamba Tovshinbatot múlta felül.

Az olimpiai ötödik helyezett Harcsa Zoltán (75 kg) arcüreggyulladása miatt nem utazhatott el Csehországba, az ötkarikás játékok óta nem volt fellépése válogatott színekben.