Kétgólos vereség az Európa-bajnoktól

2012. 07. 30.

A magyar válogatott kiélezett mérkőzésen 27-25-re kikapott az Európa-bajnok dán csapattól a londoni olimpia férfi kézilabdatornájának első csoportfordulójában.

Jó magyar kezdés után a dánok átvették az irányítást, és kiváló védekezésüknek köszönhetően az első félidő utolsó 13 percét 8-2-re megnyerték. A folytatásban összerázódott a Mocsai-csapat, fordított, de a hajrában a francia bírókettős furcsa ítéleteivel megint a riválisnál volt az előny. A végjátékban több rossz átadás, illetve lövés megpecsételte a magyarok sorsát.

A csarnokban több száz magyar szurkoló foglalt helyet, a bemelegítés alatt Mocsai Lajos külön köszöntötte őket, igaz, a dán drukkerek is képesek voltak jó hangulatot teremteni.

A 3. perc végén Császár törte meg a gólcsendet, a kapuban pedig Fazekas gyorsan elkapta a fonalat, öt percen át nem adta meg magát. A dánok hamar védekezési stílust váltottak, ekkor Nagy pillanatai következtek. Amikor a válogatottba három év kihagyással visszatért átlövőt kiállították, akkor is sikerült tartani az előnyt (12. p: 6-4). Az összképen az sem rontott, hogy Császár büntetőt rontott, mert utána szép átlövéssel helyre hozta hibáját, majd 8-5-öt hátrányuknál időt kért a dánok edzője.

Jobbak is lettek ettől, és megkezdték a felzárkózást. A 21. percben - Schuch kiállításakor - a fantasztikus kezű Eggert révén egyenlítettek (21. p: 8-8). Mocsai Lajos próbálta rendezni a sorokat, mivel együttese ekkor már hét perce nem talált be. A cserék ellenére nem vált hatékonyabbá a játék, a kifogástalanul védekező dánok - először a meccs folyamán - a 25. percben vezettek, mégpedig 10-9-re. Perez és Nagy sem úszta meg kiállítás nélkül a szünet előtti hajrát, így aztán háromgólos hátránnyal várta a magyar csapat a második félidőt.

A térfélcsere után a francia játékvezetők változatlan hévvel osztogatták a büntetéseket. Zubai ellen előbb támadószabálytalanságot ítéltek, majd kiküldték a beállóst, mégis ebben a szakaszban sikerült feljönni, majd egyenlíteni (16-16). Nagy így is hiányzott a védelemből, de mivel már kétszer kiültették, a végjátékra tartalékolta őt a kapitány.

A bírók változatlanul katasztrofálisan fújtak, egyértelmű heteseket nem adtak meg a magyaroknak, például gyakori belül védekezésért. Ezeken nagy részt túltette magát a válogatott, és tartotta a lépést a durvaságoktól sem visszariadó Eb-aranyérmessel. Fazekas visszaállásával feljavult a kapusteljesítmény, és az 52. percben már 23-21 volt a magyaroknak. Időt kértek a dánok, aztán emberelőnybe kerültek, s ez idő alatt egyenlítettek (23-23). Visszaállt Nagy, Mocsai Tamást pedig kiállították, a dánok meg visszavették a vezetést (55. p: 24-23).

A magyar kapitány is időt kért, de a dánok őrizték sovány előnyüket. Két eladott labda már nem fért bele, és a mezőny legeredményesebbje, Eggert eldöntötte a két pont sorsát.

Mocsai Lajos:
"Komoly csatára számíthattunk, az is lett belőle. Az elején nagyon jól kézilabdáztunk, utána viszont lelassultunk, ráadásul Nagy Laci összeszedte a második kiállítását is. A második félidőben rendkívül harcos, küzdőképes volt a csapatunk, de két védekezési hiba és az emberhátrányok sora miatt vesztettünk."

Császár Gábor:
"Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült pontot mentenünk. Pedig a végjátékban vezettünk is, de akkor hibáztunk, amikor nem szabadott volna. Nem játszottunk rosszul, ezért is kár érte, hogy nem sikerült még döntetlenre sem hozni a meccset. Köszönjük a nagyszerű szurkolótáborunk, hogy mindvégig támogatott bennünket."

Nagy László:
"Mindenki várta a rajtot, nem voltunk megilletődve, jó meccset láthatott a közönség. Iszonyú erős a csoportunk. Még minden lehet, az elsődleges az, hogy negyeddöntőbe jussunk, és nem is a negyedik, hanem a harmadik helyen."
B csoport, 1. forduló:
Dánia-Magyarország 27-25 (13-10), Copper Box, 7500 néző, v: Lazaar, Reveret (franciák)
gól: Eggert 9/5, Knudsen 6, Hansem 4, Sondergaard 3, Mogensen 2, Nielsen 1, Markussen 1, Spellerberg 1, illetve Császár 8/1, Harsányi 4/2, Lékai 3, Mocsai 2, Nagy 2, Zubai 2, Iváncsik 1, Gulyás 1, Vadkerti 1, Schuch 1

A csoport további mérkőzésein:
Horvátország-Koreai Köztársaság 31-21
Spanyolország-Szerbia 26-21

Kedden 12:15-kor a nyitókörben tízgólos vereséggel indító dél-koreaiak következnek, a negyeddöntős álmok megvalósulásáért ellenük győzni kell.