Kikapott a magyar páros, Babos a hetedik kiemelt ellen mérkőzhet

2012. 07. 31.

Babos Tímea és Szávay Ágnes három játszmában vereséget szenvedett a negyedik helyen kiemelt Lucie Hradecka, Andrea Hlavackova cseh kettőstől a londoni olimpia női párosversenyének első fordulójában.

A hétfői mérkőzés 1 óra 52 percig tartott. Szávayék simán elvesztették az első játszmát, a másodikban brékhátrányból sikerült visszakapaszkodniuk, és a rövidítést is megnyerték. Az utolsó felvonásban 2:2 után ismét hátrányba kerültek a magyarok, majd gyorsan kikaptak.

Szávay számára ezzel befejeződött a londoni olimpia, Babos viszont egyesben bejutott a második fordulóba, ahol a hetedik helyen kiemelt német Angelique Kerber lesz az ellenfele. Kerber három hete elődöntős volt a wimbledoni Grand Slam-tornán.

Eredmények, páros, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
nők: Hradecka, Hlavackova (cseh, 4.)-Babos Tímea, Szávay Ágnes 6:1, 6:7 (5-7), 6:2

A hetedik helyen kiemelt Angelique Kerber lesz Babos Tímea ellenfele a londoni olimpia tenisztornájának második fordulójában, miután a német játékos hétfőn legyőzte a cseh Petra Cetkovskát.

A mérkőzésre várhatóan kedden kerül sor, amennyiben az időjárás nem szól közbe; a hétfői programot több alkalommal is félbe kellett szakítani az esőzés miatt. A 19 esztendős magyar tehetségnek és 24 éves riválisának ez lesz az első összecsapása.

A többi mérkőzésen sem volt különösebb meglepetés: a végső sikerre esélyes, világelső svájci Roger Federer már nyolcaddöntős, csakúgy mint az amerikai Serena Williams, aki szintén bejutott a harmadik fordulóba. A két világsztár három hete ugyanott megnyerte a wimbledoni viadalt.