Kikapott a Szeged Svájcban

2013. 02. 08.

Hétgólos vereséget szenvedett a Szeged Schaffhausenben a férfi kézilabda BL 8. fordulójának csütörtöki mérkőzésén.

A két gárda október 6-ai összecsapásán a magyar együttes - rengeteg ziccert és büntetőt kihagyva - 30-29-re diadalmaskodott. A nyolcaddöntőbe jutás szempontjából ezúttal is sokat ért volna akár egy egygólos győzelem, de még egy döntetlen is, a rossz védekezés miatt azonban erre nem volt esély.

Az első félidő első felében még jól tartotta magát a szegedi csapat, a folytatásban azonban a svájciak előbb három góllal megléptek, majd a hajrában tovább növelték előnyüket. Jellemző volt erre a szakaszra, hogy miközben a Szeged hatról ötre igyekezett csökkenteni hátrányát 20-14-es állásnál, a kapufáról kijövő labdával a hazaiak lódultak meg, akik így hét találatnyi különbséget alakítottak ki a szünetig. A 21 bekapott gól egyértelműen jelezte, hogy a Tisza-partiak védőmunkája korántsem volt hatékony.

A második játékrész elején a Szeged faragott valamit hátrányából, négy gólra feljött, de aztán visszaállt a szünetbeli különbség, majd pedig még tovább is nőtt, időnként már tíznél is nagyobb volt. A meccs végére a Szeged némileg közelebb került a vendéglátójához, amely azonban így is nagyon magabiztosan nyert és pontszámban utolérte a magyar csapatot, amelynél ráadásul már jobb az egymás elleni összevetésben.

A Szegednek már csak matematikai esélye van a továbbjutásra. A következő ellenfél február 16-án, szombaton a fehérorosz Dinamo Minszk lesz.

Férfi BL, D csoport, 8. forduló:
Schaffhausen-Pick Szeged 36-29 (21-14)
a Szeged gólszerzői: Sulc 10, Ancsin 6, Larholm 3, Zubai, Buday, Balogh, Klezovic 2-2, Pribanic, Lasica 1-1

A további program:
Croatia Zagreb (horvát)-Dinamo Minszk (fehérorosz) szombat 18.00
Füchse Berlin (német)-Barcelona (spanyol) vasárnap 17.15

A csoport állása: 1. Barcelona 14 pont/7 mérkőzés, 2. Berlin 10/7, 3. Minszk 9/7, 4. Schaffhausen 4/8, 5. Szeged 4/8, 6. Zagreb 3/7
A csoport első négy helyezettje jut a nyolcaddöntőbe.

A másik magyar BL-érdekelt, az eddig százszázalékos - és már biztos nyolcaddöntős - MKB Veszprém szombaton fogadja a sereghajtó román Constantát.