Kirishi kupa: Eb-csoportellenfelét biztosan verte a női válogatott

2014. 07. 04.

Két vereség után szép és fontos sikert aratott a Kirishi Kupán Merész András csapata.

Az amerikaiak elleni vereség után négy góllal kapott ki az olaszoktól a magyar válogatott, így természetesen a csütörtöki mérkőzés előtt mindenki abban bízott, ezúttal fordul a kocka.
Már csak azért is kellett erre törekednie a lányoknak, mert a soros ellenfél az a Hollandia volt, amely az Európa-bajnokságon is csoportellenfél lesz, és akiket egyébként Dunaújvárosban nemrég sikerült legyőzni.

Nos, most is, méghozzá simán. A nagyszünetre még csak két góllal vezettünk, 6-4-re, az utolsó szünetre viszont már 11-6-ra, azaz a harmadik negyedet megnyomták Szücs Gabiék, azt 5-2-re sikerült hozni.

A zárónegyed már nem a szervezett védekezésről szólt, többször is egyedül maradt egy-egy játékos, és ez azt eredményezte, hogy potyogtak a gólok. Végül összesen 28 esett, a mieink néggyel jobbak voltak, így megvan a csapat első sikere a tornán.

Merész András:
"Ha tegnap azt kellett mondanom az olaszok elleni meccs után, hogy több játékos is betlizett, ma az ellenkezője volt az igaz. Kivétel nélkül minden játékos jó egyéni teljesítménnyel zárta a meccset. Bolonyai Flóra kifejezetten jól védett, és több mint biztató, hogy minden játékos gólt lőtt a csapatban. Nem tudom, erre mikor volt példa bármelyik magyar válogatott esetében. Nagy különbségű győzelmek esetén sem fordul elő, nemhogy ilyen komoly ellenféllel szemben.

Két vereség után nagyon nem jött volna jól egy harmadik, éppen ezért a lányok mindent egy lapra feltéve játszottak. A hollandokkal kezdünk az Eb-n, és addig már nem találkozunk velük, így egyáltalán nem volt mindegy, milyen emlékekkel távoznak innen. Nagyon fontos viszont, hogy mint a vereségeket, ezt a mai győzelmet is a helyén kell kezelni."

Eredmények - Kirishi Kupa, 3. játéknap:
Magyarország-Hollandia 16-12 (5-3, 1-1, 5-2, 5-6)
A gólszerzők: Kisteleki H., Kisteleki D. 3-3, Bujka 2, Czigány, Antal, Szücs, Takács, Keszthelyi, Tóth I., Csabai, Illés 1-1, illetve van der Sloot 3, Smit, Nijhuis, Sevenich 2-2, Stomphorst, Megens, Klaasen 1-1