Kiss Dániel és Gajdos Tamás a pódiumon, Simona Staicu és Poór Brigitta a rajtvonalnál

2013. 03. 12.

A Magyar Hegyi- és Terepfutó Szövetség és a X2S TEAM már harmadik alkalommal rendezte meg a „Tavaszváró” terepfutó versenyt Budapesten, a Naplás-tó melletti erdőkben. A gyerek futamokon és a MOB Sport XXI. futamban indulók száma bőven felülmúlta az előzetes várakozásokat, hiszen közel 800 gyerek állt rajthoz, a felnőttek speciális „szupersprint” futamában pedig a magyar futóatléták legjobbjai közül többen is vállalták a szokatlan erőpróbát.

A nőknél Gyürkés Viktória (Ikarus BSE) szerezte meg az aranyérmet a futólegenda Simona Staicu (Mogyoródi Sportkör) előtt, a harmadik helyen pedig a tereptriatlon világbajnok Poór Brigitta (X2S Haibike TEAM) érkezett célba. Gyürkés és Staicu komoly harcot vívtak, Poór számára a verseny elsősorban tanulás volt, a futó taktikák és stratégiák megtapasztalása, neki hiányzott a két megelőző szám...

A férfiaknál Dani Áron és Csere Gáspár (mindketten BEAC) futamról futamra vívtak fej fej melletti harcot, melyet végül Dani nyert meg összesen 5 mp előnnyel. A bronzérmet Takács Dávid (VEDAC) nyakába akasztotta a MAHFUSZ elnöke.

A március eleji időjárás ismét kegyes volt a futókhoz, a kezdő gyerekfutamokon is szép tavaszi idő fogadta a versenyzőket. Két ovis futammal indult a nap, hatalmas lendülettel és sok-sok szülői segítséggel. A legfiatalabbak is nagyon élvezték az erdő és a terep adta élményeket, de igazán a nagyobbaknak jutott bőven a terepfutás szépségeiből.

Az iskolák és az egyesületek versenyében az ország távoli részeiből is érkeztek, legnagyobb harcot a MOB Sport XXI. váltóversenyben vívták a fiatalok. Itt az U11 kategóriában az Ikarus BSE két csapata és a Vasas állhattak a dobogóra, az U13 korosztályban pedig Ikarus – Vasas – Ikarus volt a sorrend. Az ismert atléta klubok közül a Postás, a KSI, és a Ferencváros állított még csapatot az iskolák váltói mellett.

A szpíker szerepet Gajdos Tamás vállalta, aki fáradhatatlanul beszélt, mesélt és buzdított – ez nem is csoda, hiszen ismert közéleti szerepei előtt komoly eredményeket elérő versenyző volt, de jelenleg is rendszeresen indul nemzetközi senior viadalokon. Kiss Dániel Európa-bajnoki bronzérmes gátfutóval együtt segítettek a gyerekfutamok eredményhirdetésében és a tombolák kisorsolásában. A gyerekfutamokat az esemény támogatójaként és védnökeként Kovács Péter polgármester (16. kerületi Önkormányzat) indította.

A futók számára különleges ajándékokat biztosított a verseny egyik fő támogatója a SALOMON valamint Multinavigator (a győztesek díja mellett 4 cipő kisorsolásra került). Az egyik speciális SpeedCross 3 terepfutó cipőt a verseny korelnöke, a 72 éves Tabajdi József nyerte! Az abszolút helyezettek pedig pénzdíjjal gazdagodtak az eredményhirdetés után.

A „szupersprint” futamot a X2S TEAM versenyzői és edzői vezették be 2007-ben, a tereptriatlon különleges megterheléséhez igazítva és a „Terepgyerek” program előzeteseként. A Tavaszváró futamon 5x2 km volt a táv, 13 perces rajtidővel. Aki gyorsabb többet pihenhet, ugyanakkor jobban fárad. A végeredményt a futamok összeadott ideje adja. Erő, robbanékonyság, taktika, stratégia...

A különleges alkalomhoz illő időmérést a „Balaton TEAM” csapata biztosította.

Az esemény folytatása gyermeknapon lesz május 26.-án a Banki Gyermeknapi Terepfesztiválon, ahol a futás mellett a tereptriatlon is helyet kap.

(Forrás: terepsport.hu)