Könnyedén nyert a Győr és  az FTC

Könnyedén nyert a Győr és az FTC

2013. 01. 13.

Négy mérkőzéssel folytatódott a női NB I-es bajnokság szombaton. A Békéscsaba új edzővel, Bakó Botonddal a kispadon győzött a DVSC-Fórum otthonában. Mindkét BL-szereplő fölényesen nyert.

A félidőben még csak három góllal vezetett, a végére viszont 15 találatnyi különbséget alakított ki a KEK-győztes FTC a BSE-vel szemben a női kézilabda NB I-ben.
A találkozó kezdetén nem az eddig megszokott Fradi-kezdősor állt a pályán. A fiatalok már a mérkőzés első percétől lehetőséget kaptak Elek Gábortól. Az elején fej-fej mellett haladt a két csapat, majd 5-5 után elhúzott a Fradi.

Zsinórban öt gólt dobtak Deákiék, így a 13. percben már 10-5 volt az állás. Az ötgólos előnyt egészen az első játékrész végéig tartotta a fiatalokból álló csapat, de végül három gólra zárkóztak a vendégek.

A második félidőnek a rutinosabb játékosok vágtak neki. Öt perc kellett, hogy Szucsánszkiék magasabb fokozatra kapcsoljanak. Ettől kezdve már esélyt sem adott ellenfelének az FTC. A 44. percben tíz gól volt a különbség a két együttes között.

A Fradi vezetőedzője ismét belecserélt, további játéklehetőséget adva több fiatalnak. Valamennyi nevezett játékos pályára lépett. Végül fölényesen, 40-25-re győzött a másik fővárosi csapat ellen a Ferencváros.

Ugyancsak fölényesen, 16 góllal győzött a BL-döntős, bajnoki címvédő Győr Kiskunhalason.

Női NBI, 13. forduló:
VESZPRÉM BARABÁS-DUNA TAKARÉK-SIÓFOK GALÉRIUS FÜRDŐ
26-22 (13-10), Veszprém, játékvezetők: Tomecskó, Unyatinszki
VESZPRÉM: Pásztor, Víg (kapusok), Bárány 1, Horváth, Hosszu 2, Kokas, Kovács, Pelczéder, Planéta 4 (1), Schatzl 2, Takács B. 4, Tóth E. 6, Tóth G. 7
SIÓFOK: Futaki, Kiss É. (kapusok), Bogdanovic 8 (1), Bozsovics, Erdősi 3, Léránt V., Németh Cs., Polics, Schmidt, Seric 3, Szabadfi 2, Szalai 3, Termány, Varga N. 3, Varga R.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 1/3, ill. 1/2.

KISKUNHALAS-GYŐRI AUDI ETO KC 17-33 (12-17), Kiskunhalas, játékvezetők: Natkai, Szalay
KISKUNHALAS: Pethő, Scholtz (kapusok), Barna 5, Csákovics, Drávai 2, Fauszt, Fehér 2, Földes 1, Lengyel, Selmeci, Sterbik 1, Szamoránsky A. 3, Takács B. 2, Tápai A., Valovics 1, Varga D
GYŐR: Lunde-Haraldsen, Herr O. (kapusok), Amorim 3, Hornyák D. 2, Korsós 2, Kovacsics 5 (1), Lekics 3, Löke 6, Orbán A. 3, Radicsevics 8 (1), Sirián 1, Szepesi, Tervel
Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 0/0, ill. 2/3.

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA-BUDAPEST SE 40-25 (17-14), Budapest, játékvezetők: Hargitai II., Palkovits
FTC: Abramovics, Ferenczi, (kapusok), Cifra 1, Dajka 1, Deáki 4, Kovacsicz 3, Lukács, Németh L. 1 (1), Nera Pena 4 (2), Such 5, Szamoránsky P. 3, Szarka 1, Szekerczés 8 (2), Szucsánszki 4, Tomori 1, Vérten 4
BSE: Hegyesi, Schneck R. (kapusok), Barczi 1, Baross 3, Borbás 3 (1), Csuka 2, Fekete B. 2, Fundák 3, Kókai, Kopecz 2, Kulich, Pácz 1, Petrovszki 5 (2), Rózsa 1, Schneck D., Tamás 4
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/6, ill. 3/4.

DVSC FÓRUM-BUDAPEST BANK-BÉKÉSCSABA 23-28 (8-13), Debrecen, játékvezetők: Baranyi, Szloska
DVSC: Lajtos, Makai (kapusok), Bálint, Bohus-Karnik M., Dakos 4, Herr A. 6 (4), Karnik Sz., Láng, Marincsák, Simiskova, Siska 3, Slakta 4, Som 1, Szilágyi, Varsányi 4 (1), Vörös 1
BÉKÉSCSABA: Sipeki, Terényi, Veress (kapus), Csáki 4, Dombi 1, Gávai, Glusica 3, Hajduch, Hanczvikkel, Kelemen 4, Kovács, Nagy, Nyikolajenko 10 (4), Szögi 3, Tóth K. 3, Tóth S., Walfisch.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 5/7, ill. 4/4.

A tabella: 1.Győri Audi ETO KC 26, 2.FTC Rail Cargo Hungaria 23, 3.Váci NKSE 17, 4.ÉTV-Érdi VSE 15, 5.Kiskunhalas NKSE 15, 6.Veszprém Barabás Duna Takarék KC 15, 7.Fehérvár KC 12, 8.Siófok KC-Galerius Fürdő 8, 9.Budapest Bank-Békéscsabai ENK SE 7, 10.DVSC-FÓRUM 7, 11.Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia 6, 12.Budapest SE 1

(Forrás: mti, fradi.hu)