Korfball EK-döntő: a nyolcszoros magyar bajnok felveszi a küzdelmet

2012. 12. 20.

Január 16. és 19. között Budapest rendezi a korfball Európa-kupa döntőt. A 47. alkalommal kiírt sporteseményen a nyolcszoros magyar bajnok Szentendrei Korfball Klub 11 további európai bajnokcsapattal küzd meg a győzelemért a világ egyetlen, valóban vegyes labdajátékában.

Az elmúlt években egyértelműen a Szentendrei Korfball Klub uralta a magyar korfballt. 2006. óta zsinórban 7-szer nyerték meg a bajnoki címet, és már korábban is begyűjtöttek egy elsőséget. Most azonban újabb kihívás vár a csapatra: a hazai rendezésű Korfball Európa-kupa döntőn 12 ország bajnokai küzdenek meg a kontinentális bajnoki címért.

Az első lépés sem lesz egyszerű: az orosz Orel OSTU / State University HSS csapatán kell túljutniuk azért, hogy bekerülhessenek a legjobb nyolc csapat közé. A Szentendre sorsolása nem túl kedvező: az első körben kapható ellenfelek közül talán az oroszok a legnehezebbek. Hazájukban egyeduralkodók, az egy évvel ezelőtti EK-döntőn a 8. helyen végeztek, és a csapatban játszik a legutóbbi vébén 6. helyen végzett orosz válogatott szinte teljes gárdája.

Veres Judit, a Szentendrei Korfball Klub csapatkapitánya ennek ellenére pozitívan látja a Szentendre esélyeit: „Amikor legutóbb az Orel ellen játszottunk a 2009-es EK-döntőn, Hollandiában, akkor óriási csatában 16:15-re mi győztünk. Most ráadásul mellettünk áll a hazai pálya előnye is - viszont éppen emiatt fontos, hogy sokan kijöjjenek már az első, szerdai napon is a Sportmax-ba, és bíztassanak minket a sorsdöntő mérkőzésen. Ígérjük, a bíztatást gólokkal háláljuk majd meg.”

Ha a Szentendre sikerrel veszi az első akadályt, akkor esélyt kap arra, hogy felülmúlja eddigi legjobb teljesítményét, és érmet szerezzen a korfball Európa-kupa döntőn. Ez korábban még egyetlen magyar gárdának sem sikerült, ugyanis az eddigi legjobb eredmény magyar részről két 4. helyezés: 1998-ban a MAFC, 2007-ben pedig éppen a Szentendre végzett negyedikként Európa legjobb klubcsapatai között.