Kozma Dominik jutott a délutáni elődöntőbe

2012. 07. 29.
Megosztás

Az úszók délelőtti előfutamaiból egyedül Kozma Dominiknak sikerült kvalifikálnia magát az esti programba.

Povázsay Eszter a 45 fős mezőnyben a 37. helyen zárt 100 m háton vasárnap a londoni olimpián.
A 21 esztendős magyar úszó 1:03.55 perces idővel csapott célba a második futamban, amelyben ezzel az idővel hatodik lett.

Kozma Dominik egyéni csúcsot úszva jutott be a 200 m gyors elődöntőjébe.
A szám 21 esztendős Európa-bajnoki bronzérmese 1:47.18 perces időt úszott az ötödik előfutamban, amelyben ezzel negyedik lett.
Kozma összesítésben a kilencedik legjobb idővel került be az esti elődöntőbe.

Sztankovics Anna a 31. helyen zárt 100 m mellúszásban.
A Jövő SC 16 esztendős tehetsége 1:09.65 perces idővel, egyéni csúcsától elmaradva csapott a célba, ezzel előfutamában másodikként zárt. A számban 46-an indultak.
"Egy kicsivel jobb időt reméltem, az ifi Eb-n például jóval 1:09-en belül értem célba, de nem vagyok elégedetlen" - nyilatkozott a magyar úszókülönítmény egyik legfiatalabb, 1996-os születésű tagja.
"Egészen eddig nem nyomasztott az olimpia légköre, de ma, amikor a rajthoz szólítottak, éreztem, hogy izgatott vagyok. Jó, hogy túlvagyok a bemutatkozáson."

Bohus Richárd a 22. helyen végzett 100 m hátúszásban. Az idei Európa-bajnokságon ebben a számban nyolcadik békéscsabai sportoló saját előfutamában 54.84 mp-es idővel ötödikként csapott célba. A számban 43-an indultak.

Risztov Éva a 16., Kapás Boglárka pedig a 17. helyen végzett 400 m gyorsúszásban vasárnap a londoni olimpián.
Előbbi a harmadik futamban 4:09.08 perces idővel negyedikként zárt, míg utóbbi 4:10.01 percet úszott, ezzel az utolsó, ötödik előfutamban hetedikként csapott a célba. A 35 úszó közül a legjobb nyolc jutott be az esti döntőbe.

A Balog Gábor, Bernek Péter, Kis Gergő, Takács Krisztián összeállítású 4x100 méteres férfi gyorsváltó a 14. helyen végzett vasárnap a londoni olimpián.
A magyar négyes a második futamban volt érdekelt, végig a nyolcadik helyen úszott, s ott is csapott célba 3:21.91 perces idővel, így csak az első futamban szerepelt venezuelaiaknál bizonyult.
Az esti programban Gyurta Dániel a 100m-es mellúszás döntőjében és Kozma Dominik a 200m