Legyőzte a spanyolokat a női válogatott

2012. 07. 18.

A magyar női vízilabda-válogatott előkészületi meccsen legyőzte a spanyolokat, akik a londoni olimpián ugyanabban a négyesben szerepelnek, mint Merész András alakulata.

A 3. Vodafone Kupáért kiírt nemzetközi férfitorna programjában rendezett találkozót négy góllal nyerték Drávucz Ritáék.

Az összecsapás a spanyolok "majdnem-gólja" után valódi magyar találattal indult: az 50. válogatottságát ünneplő Antal Dóra vette be az ibériaiak kapuját, viszont néhány perc múlva már 1-2-t mutatott a margitszigeti Hajós uszoda eredményjelzője. Keszthelyi Rita egyéni akcióból egyenlített, hazai vezetés helyett azonban spanyol gólok következtek (2-4).

A szigorúbbá vált védekezés nyomán a második negyedben sikerült szépíteni Antal révén (3-4), a játékrész finisére pedig nagyot fordult a helyzet: remek ejtéssel előbb Kisteleki Hanna egyenlített, majd Keszthelyi 5-4-re alakította az állást, ám még a nagyszünet előtt válaszolni tudtak a spanyolok (5-5).

A harmadik negyedet álomszerűen kezdték a magyarok: látványos támadások végén először Czigány, majd a triplázó Antal növelte kétgólosra az előnyt (7-5). A spanyolok büntetőből kerültek közelebb, a duplázó Czigány jóvoltából viszont a zárónegyedre megnyugtató előnyt szorgoskodtak össze a Merész-lányok (8-6).

A befejező nyolc percben sokáig nem változott az állás, aztán a magyar csapatkapitány, Drávucz Rita a hálóba varázsolta a labdát, utána pedig Antal volt negyedszer is eredményes (10-6), ezzel eldőlt a meccs, még a szépítésre sem futotta a vendégek erejéből.

MESTERMÉRLEG
Merész András:
– A teniszben null ötről még lehet nyerni, itt nem. Szerencsére nem volt annyira rossz a helyzet. Az a dolgunk, hogy az első két negyedben olyan eredményt érjünk el, amire egy kis munkát rápakolva győzni lehet. Most erre a „rápakolásra” szükség volt. A harmadik és negyedik negyed nyilvánvalóan jobb volt, mint az első kettő, de az is biztos, hogy előtte is ugyanúgy akartak játszani a lányok. Csak a végére nyugodtak meg, akkorra állt össze a védekezésünk és jött bele a kapusunk.
Miguel Oca: –
A magyar csapat sokkal jobban játszott, mint mi, ez az igazság. Nehezen találtuk az utat a kapuig, de ez csak edzőmeccs volt, nem állíthatjuk, hogy holnap ugyanilyen eredmény születne. Londonban is kiegyenlített lesz a verseny.

A magyar női válogatott szerdán is vízbe száll, de már Dunaújvárosban, ahol újabb előkészületi meccsen az olimpiai házigazda britek csapatával játszik 18 órától.

Eredmény:
NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–SPANYOLORSZÁG 10–6 (2–3, 3–2, 3–1, 2–0), Hajós uszoda, 500 néző. V: Juhász Gy., Fekete B
MAGYARORSZÁG: BOLONYAI – ANTAL 4, Czigány D. 2, Keszthelyi 2, TÓTH I., Csabai, Drávucz 1. Cs: Kisteleki H. 1, Menczinger K., Takács O., Szücs G., Bujka B.
SPANYOLORSZÁG: Ester – L. López, Espar 1, PEREJA 3, C. García, Pena, Ortíz. Cs: Blas, Meseguer 2, Miranda, Tarrago, Chillida, Bach
Gól – emberelőnyből: 7/2, ill. 9/1 Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1 Kipontozódott: Csabai (30. p.)

(Forrás: MTI, NSO)