Legyőzték a pólósok az oroszokat

2013. 01. 31.

Harmadik mérkőzését is megnyerte a férfi vízilabda-válogatott a Világligában.

Az új szövetségi kapitány, Benedek Tibor csapata az oroszok ellen nyert három góllal selejtezőcsoportjában a szerdai, volgográdi összecsapáson.

A románokkal szembeni idegenbeli (12-9 Nagyváradon) és az olaszok elleni őszi hazai siker (6-5 Székesfehérvárott) után harmadik Világliga-fellépésén is győzni akart a magyar csapat, amelyet az említett két meccsen még megbízott szakvezetőként vezényelt, Oroszországban viszont már főállású kapitányként segített a medence széléről a játékosként háromszoros olimpiai bajnok Benedek.

Alaposan megfiatalított együttese remekül kezdte a találkozót, s - derül ki a válogatott hivatalos honlapjának, a www.vlv.hu-nak a helyszíni tudósításából - az első negyed végére négygólos előnyre tett szert.

Már az első két támadás - Török Bélának és Bátori Bencének köszönhetően - eredményes volt, majd emberelőnyből az olimpiai bajnok csapatkapitány, Varga Dániel, utána szintén fórból Szivós Márton, végül létszámegyenlőségnél egy másik ötkarikás aranyérmes, Hosnyánszky Norbert vette be az orosz kaput (1-5).

A második játékrészben is a vendégcsapat dominált, ekkor az öt a négy elleni játékban előbb a volgográdi keret harmadik olimpiai bajnok tagja, a center Kis Gábor és a másodszor is pontosan célzó Török szaporította a magyar gólok számát, de az oroszok a nagyszünetig eggyel csökkentették hátrányukat (4-7).

A harmadik nyolc perc magyar szempontból nyomasztóra sikeredett, hiszen senki sem talált be, miközben a házigazdák két emberfórjukat is gólra váltották (6-7).

Nagyobb baj azonban nem lett, mert a befejező negyed elején a balkezes Vámos Márton 8-6-ra alakította az állást. A kapuban Nagy Viktor remekelt, ötméterest is védett, a társak pedig - jelesül az egyformán duplázó Varga és Szivós - tovább növelve az előnyt meg sem álltak 10-6-ig, innen pedig már csupán a szépítésre futotta az oroszok erejéből.

Benedek Tibor a mérkőzés után így nyilatkozott.
„Tudtuk, hogy nehéz lesz, és ez be is igazolódott - Oroszországban játszottunk. Ráadásul nagy teher volt a csapaton, így rajtam is. A feladatunk az volt, hogy szép játékkal vagy csúnyával, mindegy, csak nyerjük meg ezt a meccset. 5-1-nél a bírók hibáztak, nem adtak meg nekünk egy ötméterest, ezután álltak fel az oroszok, amire 6-1-nél nem nagyon lett volna lehetőségük. A csapat teljesítette feladatát.”

A magyar válogatott hamarosan újra vízbe száll Vl-mérkőzés keretében: péntek este Debrecenben a román nemzeti együttes lesz az ellenfél.

FÉRFI VÍZILABDA VILÁGLIGA

A-CSOPORT
Görögország–Horvátország 7–9 (2–3, 1–3, 1–1, 3–2)
Törökország–Montenegró 4–14 (1–4, 1–5, 1–2, 1–3)
Az állás: 1. Montenegró 9 pont, 2. Horvátország 6, 3. Görögország 3, 4. Törökország 0

B-CSOPORT
Németország–Spanyolország 12–13 – büntetőkkel (1–2, 4–2, 1–2, 3–3, 3–4)
Az állás: 1. Szerbia 6 pont, 2. Spanyolország 2, 3. Németország 1

C-CSOPORT
Oroszország-Magyarország 7:10 (1:5, 3:2, 2:0, 1:3), Volgográd, v.: Gopijanyin (szerb), Budrakisz (görög)
Oroszország: Ivanov, Lazarev, Ogyincov, Rizov-Alejnyicsev 3, Zinnatulin, Asajev 1, Tomakov, Kolod, Latipov, Visnyakov, Liszunov 3, Andrukov, Rasztorgujev
Magyarország: Nagy V., Török B. 2, Bátori 1, Salamon, Vámos 1, Hosnyánszky 1, Decker Á., Szivós 2, Varga Dániel 2, Jansik D., Kis G. 1, Mezei, Bedő K.
Olaszország-Románia 11:5 (1:1, 4:1, 1:1, 5:2)
Az állás: 1.Magyarország 9, 2.Olaszország 6, 3.Románia 2, 4.Oroszország 1

(Forrás: MTI, Fotó: vlv.hu)