London 2012: a spanyol labdarúgók húzóembereikkel mennek

2012. 07. 14.

Az ismertebb játékosok közül egyedül a sérülés miatt már korábban kikerült Thiago Alcántara (Barcelona) az egyetlen nagy név, aki hiányzik a spanyol olimpiai labdarúgó-válogatott leszűkített, 18 fős listájáról.

Luis Milla szövetségi edző az utolsó keretszűkítésnél Álvaro Vázqueztől (RCD Espanyol), Joel Gonzáleztől (Atlético), Víctor Ruiztól (Valencia) és Asier Illarramenditől köszönt el (Real Sociedad).
A spanyolok az első felkészülési mérkőzésén, Gran Canaríán kétgólos vereséget (2–0) szenvedett a szintén olimpiai résztvevő Szenegáltól.
A spanyol szakember, Luis Milla a De Gea – Montoya, Domínguez, Botía, Inigo – Koke, Isco, Romeu, Ander Herrera – Muniain, Adrián tizeneggyel kezdett. A vendégek Ibrahima Seck révén a 14. percben szereztek vezetést, a végeredményt rögtön a fordulást követően, a 46. percben Sadio Mané állította be. Előbbi találat szöglet után, utóbbi kontra végén született.
Az afrikaiak az A-, míg az európaiak a D-csoportban szerepelnek az olimpián.

A SPANYOLOK BŐ OLIMPIAI KERETE
Kapusok: David de Gea (Manchester United), Diego Marino (Villarreal)
Védők: César Azpilicueta (Olympique Marseille), Jordi Alba (Barcelona), Javi Martínez (Athletic Bilbao), Álvaro Domínguez (Borussia Mönchengladbach), Martín Montoya (Barcelona), Alberto Botía (Sporting Gijón), Inigo Martínez (Real Sociedad)
Középpályások: Ander Herrera (Athletic Bilbao), Koke (Atlético Madrid), Oriol Romeu (Chelsea), Isco (Málaga), Juan Mata (Chelsea), Iker Muniain (Athletic Bilbao)
Támadók: Adrián (Atlético Madrid), Cristian Tello (Barcelona), Rodrigo (Benfica)