1904 St. Louis
1904 St. Louis
1900 Párizs
1900 Párizs
1908 London
1908 London
1912 Stockholm
1912 Stockholm
1920 Antwerpen
1920 Antwerpen
1924 Párizs
1924 Párizs
1932 Lake Placid
1932 Lake Placid
1928 Amszterdam
1928 Amszterdam
1928 St. Moritz
1928 St. Moritz
1932 Los Angeles
1932 Los Angeles
1936 Berlin
1936 Berlin
1936 Garmisch-Partenkirchen
1936 Garmisch-Partenkirchen
1948 London
1948 London
1948 St. Moritz
1948 St. Moritz
1952 Helsinki
1952 Helsinki
1952 Oslo
1952 Oslo
1956 Melbourne
1956 Melbourne
1956 Cortina d'Ampezzo
1956 Cortina d'Ampezzo
1960 Róma
1960 Róma
1960 Squaw Valley
1960 Squaw Valley
1964 Tokió
1964 Tokió
1964 Innsbruck
1964 Innsbruck
1968 Mexikó
1968 Mexikó
1968 Grenoble
1968 Grenoble
1972 Szapporo
1972 Szapporo
1972 München
1972 München
1976 Montreal
1976 Montreal
1976 Innsbruck
1976 Innsbruck
1988 Szöul
1988 Szöul
1984 Szarajevó
1984 Szarajevó
1980 Moszkva
1980 Moszkva
1980 Lake Placid
1980 Lake Placid
1984 Los Angeles
1984 Los Angeles
1988 Calgary
1988 Calgary
1992 Barcelona
1992 Barcelona
1992 Albertville
1992 Albertville
1994 Lillehammer
1994 Lillehammer
1996 Atlanta
1996 Atlanta
1998 Nagano
1998 Nagano
2000 Sydney
2000 Sydney
2006 Torino
2006 Torino
2008 Peking
2008 Peking
2010 Vancouver
2010 Vancouver
2012 London
2012 London
1904-es Olimpiai küldöttség
1904-es Olimpiai küldöttség
Fuchs Jenő
Fuchs Jenő
1912-es Olimpiai Kardcsapat
1912-es Olimpiai Kardcsapat
Németh Imre
Németh Imre
Papp László
Papp László
Takács Károly
Takács Károly
1896 Athén
1896 Athén
1924 Chamonix
1924 Chamonix
2002 Salt Lake City
2002 Salt Lake City
2004 Athén
2004 Athén
Hajós Alfréd
Hajós Alfréd
1956-os Női kéziszer csapat
1956-os Női kéziszer csapat
Puskás Ferenc
Puskás Ferenc
Balczó András
Balczó András
Magyar Zoltán
Magyar Zoltán
Borkai Zsolt
Borkai Zsolt
Tordasi Ildikó
Tordasi Ildikó
Weisz Richárd
Weisz Richárd
2014 Szochy
2014 Szochy
Bauer Rudolf
Bauer Rudolf
Posta Sándor
Posta Sándor
Tersztyánszky Ödön
Tersztyánszky Ödön
Parti János
Parti János
1964-es Olimpiai labdarúgó válogatott
1964-es Olimpiai labdarúgó válogatott
1968-as Olimpiai párbajtőr csapat
1968-as Olimpiai párbajtőr csapat
Hegedűs Csaba
Hegedűs Csaba
Zsivótzky Gyula
Zsivótzky Gyula
Foltán László
Foltán László
Vaskuti István
Vaskuti István
Varga Károly
Varga Károly
Kovács Ágnes
Kovács Ágnes
Csollány Szilveszter
Csollány Szilveszter
Nagy Tímea
Nagy Tímea
Gyurta Dániel
Gyurta Dániel
Pars Krisztián
Pars Krisztián
Risztov Éva
Risztov Éva
Keleti Ágnes
Keleti Ágnes
Fábián László
Fábián László
Mizsér Attila
Mizsér Attila
Martinek János
Martinek János
Darnyi Tamás
Darnyi Tamás
Szabó Bence
Szabó Bence
Egerszegi Krisztina
Egerszegi Krisztina
Ónodi Henrietta
Ónodi Henrietta
Czene Attila
Czene Attila
Kőbán Rita
Kőbán Rita
Igaly Diána
Igaly Diána
Kammerer Zoltán
Kammerer Zoltán
Storcz Botond
Storcz Botond
Vereckei Ákos
Vereckei Ákos
Dr. Mező Ferenc
Dr. Mező Ferenc
Pelle István
Pelle István
Kabos Endre
Kabos Endre
Csák Ibolya
Csák Ibolya
Horváth Gábor
Horváth Gábor
2008-as Olimpiai bajnok vízilabda csapat
2008-as Olimpiai bajnok vízilabda csapat
Kovács Katalin
Kovács Katalin
Vajda Attila
Vajda Attila
Janics Natasa
Janics Natasa
Fazekas Krisztina
Fazekas Krisztina
Kozák Danuta
Kozák Danuta
Szabó Gabriella
Szabó Gabriella
Kovács Katalin
Kovács Katalin
Berki Krisztián
Berki Krisztián
Szilágyi Áron
Szilágyi Áron
Berczelly Tibor
Berczelly Tibor
Kovács Pál
Kovács Pál
Gerevich Aladár
Gerevich Aladár

London 2012: Chambers mégis indulhat az olimpián

PDF letöltés Cikk nyomtatása E-mail

Dwain Chambers, az olimpiai szerepléstől korábban eltiltott brit sprinter is helyet kapott a londoni játékokon szereplő 71 fős hazai atlétikacsapatban.

A 2003-ban kirobbant THG-botrány egyik leghíresebb érintettje az akkori kétéves eltiltását követően Európa- és világbajnokságokon szerepelhetett, ám az ötkarikás szereplést a Brit Olimpiai Bizottság (BOA) korábbi szabályzata lehetetlenné tette számára.
Chambersnek azután nyílt módja beverekedni magát a londoni indulók közé, hogy a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) április végén igazságtalannak ítélte, egyben érvénytelenítette a BOA szabályát. A CAS szerint az életre szóló olimpiai eltiltás ugyanis egy második büntetés az eredeti eltiltás után.
A 34 éves, idén 60 méteren fedettpályás világbajnoki harmadik vágtázó júniusban megnyerte a férfi 100 métert a Birminghamben rendezett brit olimpiai válogatón. Az akkor futott 10.25 mp-es ideje ugyan elmaradt az A-szinttől, ám mivel tavaly futott a 10.18 mp-es szintidőnél jobbat, nevezhető az olimpiára.

A brit olimpiai atléta csapat:

Férfiak:
Adam Gemili – 100m and 4 x 100m (age: 18, born: London, lives: Dartford)
Dwain Chambers – 100m and 4 x 100m (age: 34, born: London, Lives: London)
James Dasaolu- 100 and 4x100m (age: 24, born: Croydon, lives: Loughborough)
Christian Malcolm- 200m and 4x100m (age: 33, born: Cardiff, lives: Newport)
James Ellington- 200m and 4x100m (age: 26, born: Lewisham, lives: London
Martyn Rooney- 400m and 4x400m (age: 25, born: Croydon, lives: Loughborough)
Conrad Williams- 400m and 4x400m (age: 30, born: Kingston, Jamaica, lives: Hither Green)
Nigel Levine- 400m* and 4x400m (age: 23, born: Bedford, lives: Bedford)
Andrew Osagie- 800m (age: 24, born: Harlow, lives: Twickenham)
Michael Rimmer – 800m (age: 26, born: Southport, lives: Manchester)
Ross Murray- 1500m (age: 22, born: Gateshead, lives: Twickenham
Andrew Baddeley- 1500m (age: 30, born: Merseyside lives: London)
Nick McCormick- 5000m (age:30, born: Newcastle, lives: Loughborough)
Mo Farah- 5,000 and 10,000 (age:28, born: Somalia, lives: Portland, USA)
Chris Thompson – 10,000m (age: 31, born: Barrow-in-Furness, lives Oregon USA)
Stuart Stokes – 3000mSC (age: 35, born: Bolton, lives: Bolton)
Lawrence Clarke- 110mh (age: 22, born: London, lives: Bath)
Andrew Pozzi- 110mh (age: 19, born: Leamington Spa, lives: Bristol)
Andy Turner- 110mh (age: 31, born: Nottingham, lives: Sutton)
Dai Greene- 400mh and 4x400m (age: 26, born: Llanelli, lives: Trowbridge)
Jack Green- 400mh and 4x400m (age: 20, born: Maidstone, lives: Bath)
Rhys Williams – 400mh (age: 28, born: Cardiff, lives: London)
Robbie Grabarz- high jump (age: 24, born: Enfield, lives: Birmingham)
Steve Lewis- pole vault (age: 26, born: Stoke on Trent, lives:London)
Greg Rutherford- long jump (age: 24, born: Milton Keynes, lives: Milton Keynes)
Chris Tomlinson- long jump (age: 30, born: Middlesbrough, lives: London)
Philips Idowu- triple jump (age: 33, born: Hackney, lives: Birmingham)
Mervyn Luckwell – javelin (age: 27, born: Milton Keynes, lives: Loughborough)
Lawrence Okoye- discus (age: 20, born: Croydon, lives Croydon)
Brett Morse – discus (age: 23, born:Cardiff, lives: Penarth)
Abdul Buhari – discus (age: 30, born: Nigeria, lives: London)
Carl Myerscough – Shotput (age: 32, born: Blackpool, lives: USA)
Alex Smith – Hammer (age:24, born: Hull, lives Hull)
Daniel Awde – Decathlon (age: 24, born: Essex, lives Essex)
Dominic King – 50k Walk (age: 29. Born: Colchester. Lives: Colchester)
Danny Talbot – 4x100m (age 21, born: Sailisbury, lives: Trowbridge)
Simeon Williamson – 4x100m (age: 26, born: London, lives: Enfield)
Mark Lewis-Francis – 4x100m (age: 29, born: Birmingham, lives: London)
Richard Buck- 4x400m (age: 25, born: York, lives: Loughborough)
Luke Lennon-Ford – 4x400m (age: 23, born: Sutton Coldfield, lives: London)
Rob Tobin- 4x400m (age: 28, born: Lincoln, lives: Basingstoke)
Nők:
Abi Oyepitan – 100m and 200m (age: 32, born: London , lives: London)
Anyika Onuora-  100m* and 200m (age: 27, born: Liverpool, lives: London)
Margaret Adeoye- 200m (age: 27, born: London, lives: London)
Christine Ohuruogu- 400m and 4x400m (age: 28, born: London, lives: London)
Shana Cox- 400m and 4x400m (age: 27, born: Brooklyn, USA, lives: London)
Lee McConnell – 400m* and 4x400m (age: 33, born: Glasgow, lives: Glasgow)
Lynsey Sharp – 800m (age: 21, born: Edinburgh, lives: Edinburgh )
Laura Weightman- 1500m (age: 21, born: Alnwick, lives: Leeds)
Lisa Dobriskey- 1500m (age:28, born: Ashford, lives:Loughborough)
Hannah England- 1500m (age: 25, born: Oxford, lives: Birmingham)
Jo Pavey- 5000m and 10,000m (age: 38, born: Exeter, lives: Exeter)
Julia Bleasdale – 5000m and 10,000m (age: 30, born: Surry, lives: Surrey)
Barbara Parker- 5000m and 3000mSC (age:29, born: King’s Lynn, lives: California, USA)
Eilish McColgan- 3000mSC (age: 21, born: Dundee, lives: Carnousie )
Johanna Jackson 20km walk (age: 27, born: Middlesbrough, lives: Leeds )
Tiffany Porter- 100mh (age: 24, born: Michigan, USA, lives: London)
Perri Shakes-Drayton- 400mh (age: 23, born: London, lives: London)
Eilidh Child- 400mh (age:25, born: Perth, lives: Kinross/Bath)
Holly Bleasdale- pole valut (age: 20, born: Preston, lives: Chorley)
Kate Dennison- pole vault (age:28, born: Durban, SA, lives: Loughborough)
Shara Proctor- long jump (age: 23, born: Anguilla, lives: Atlanta, USA)
Yamile Aldama – triple jump (age: 39, born: Havana, Cuba,lives: London)
Sophie Hitchon- hammer (age: 20, born: Burnley, lives: Loughborough)
Goldie Sayers- javelin (age: 29, born: Newmarket, lives: London)
Jessica Ennis- heptathlon and 100mh (age: 26, born: Sheffield, lives: Sheffield)
Katarina Johnson-Thompson – heptathlon (age: 18, born: Liverpool, lives: Liverpool)
Louise Hazel- heptathlon – heptathlon (age: 26, born: Southwark, lives: Birmingham)
Marilyn Okoro- 4x400m (age: 27, born: London, lives: London)
Nicola Sanders- 4x400m (age: 30, born: High Wycombe,lives: Bourne End)
Emily Diamond – 4x400m (age:21  born: Bristol, lives: Bristol)

(Forrás: MTI)

Olympic channel



Ötszáz nap múlva kezdődik a pjongcsangi téli olimpia

Ötszáz nap múlva, 2018. február 9-én kezdődik a téli ötkarikás jétékok. „A pjongcsangi olimpiára a célom változatlan: az aranyérem megszerzése" - hang...

Ötszáz nap múlva kezdődik a pjongcsangi téli olimpia

Kajak-kenuban rengeteg az olimpiai reménységünk!

Az elmúlt hétvégén Szegeden rendezték a kajak-kenu Olimpiai Reménységek Versenyét (ORV). A magyar utánpótlás-válogatott összesen 29 arany- 16 ezüst- é...

Kajak-kenuban rengeteg az olimpiai reménységünk!

Berki Krisztián újra lovon, Joó Abigél zágrábi sikere – hétvégi összefoglaló

Rio után sem állt le a sportélet, olimpikonjaink a hétvégén különböző versenyeken szállították a jobbnál jobb eredményeket. Összefoglaló.TORNA A torn...

Berki Krisztián újra lovon, Joó Abigél zágrábi sikere – hétvégi összefoglaló

Kilenc ország résztvevői a sikeres gödöllői gyűjtőtalálkozón

A gödöllői Hajós Alfréd Általános Iskola tornaterme adott otthon szombaton a XVIII. Nemzetközi Gyűjtőtalálkozónak. Az eseményt dr. Gémesi György, Gödö...

Kilenc ország résztvevői a sikeres gödöllői gyűjtőtalálkozón

3tusaverseny MOB-részvétellel

A Magyar Öttusa Szövetség idényzárásként támogatóit és partnereit meginvitálta egy baráti 3tusaversenyre, a BHSE Tüzér utcai sporttelepére. Az adidas ...

3tusaverseny MOB-részvétellel

Bernek Péter: A túlzott akarásnak lett nyögés a vége

Elvárható önkritikával kettest ad olimpiai teljesítményére Bernek Péter, aki rövid pályás világbajnoki címvédőként és Európa-bajnoki bronzérmesként ér...

Bernek Péter: A túlzott akarásnak lett nyögés a vége

Orbán Viktor: Az olimpikonok és paralimpikonok sikere összeköti a magyarokat

„Az olimpiai és paralimpiai sikerek összekötik a magyarokat” - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken az Országházban, ahol Áder János államfővel...

Orbán Viktor: Az olimpikonok és paralimpikonok sikere összeköti a magyarokat

Elkészült az októberben leadandó 2024-es magyar pályázati anyag

Elkészült az a döntően technikai jellegű anyag, amelyet Magyarországnak le kell adnia a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak (NOB) október elején, a 2024-...

Elkészült az októberben leadandó 2024-es magyar pályázati anyag

Az ausztrálok támogatják a 2028-as brisbane-i terveket

Az Ausztrál Olimpiai Bizottság (AOC) támogatja Brisbane-t és környékének városait, hogy készítsenek megvalósíthatósági tanulmányt a 2028-as nyári olim...

Az ausztrálok támogatják a 2028-as brisbane-i terveket

Sportnaptár

Hírlevél feliratkozás

Olimpiai érmeink

A magyar sportolók által eddig nyert

arany, ezüst és bronzérmek száma:


176 151 174

Platina fokozatú támogatók

 

 

Olympic Worldwide partners

Gyémánt fokozatú támogatók

Partnerek

Arany fokozatú támogatók

Facebook
Rss
YouTube