Magabiztos győzelem Románia ellen ,  a nők együtt készülnek Kínával

Magabiztos győzelem Románia ellen , a nők együtt készülnek Kínával

2012. 06. 21.

A magyar férfi vízilabda-válogatott Békéscsabán 14–7-es győzelmet aratott Románia ellen.

A tízhetes olimpiai felkészülés felénél járó magyar válogatott két nap alatt kétszer mérkőzik meg Romániával, amely csoportellenfele lesz majd Londonban (Nagy-Britannia, Montenegró, Szerbia és az Egyesült Államok szerepel még a mieink hatosában). A békéscsabai találkozón kapusaink közül Nagy Viktor nem kapott szerepet, az ötkarikás keretbe pályázó három center közül pedig Kis Gábor és Steinmetz Ádám bizonyíthatott, Hárai Balázs ezúttal pihenőt kapott.

Kisnek nagy szerepe volt a magyar csapat jó kezdésében, hiszen előbb egy kiállítást, majd egy ötméterest harcolt ki, mindkettőből gól született. Baksa László is remekül kezdett a kapuban, a románok csak a 3–1-re végződő első negyed végén tudták először mattolni.
A második negyedet döntetlenre (2–2) hozták a Kovács István által irányított vendégek, a nagyszünet után azonban – immár Szécsi Zoltánnal a kapuban – a mieink egy 4–0-s rohammal eldöntötték a meccset.
A záró játékrészben már 14–5-re is vezetett a Kemény-csapat, ám Radu a végén még kozmetikázni tudott az eredményen, így 14–7-es magyar sikernek tapsolhatott a békéscsabai publikum.
Csütörtökön 18 órától Szolnokon csap össze a két válogatott.

MESTERMÉRLEG
Kemény Dénes:
"Az, hogy hazai pályán játszottunk és két magyar játékvezetővel, azért az mindenképpen ad egy nyugalmat, biztonságot a játékosoknak. Ráadásul papíron, akárhogy is vesszük, azért a román csapat gyengébbnek tűnik a magyarnál, talán nem ennyivel, de ezt én nem gondolom, hogy bárkinek a rovására kellene írni, hanem szépen, lassan feloldódtak a gátlások a csapatban és szép megoldásokat is lehetett látni. Sokat tudunk javulni és sokszor elkapkodtuk a helyzeteket, de hát nem panaszkodom, 14 gólt lőttünk.
- Amit ma előtérbe helyeztünk mindenki láthatta, az a védekezés volt, mert végül is az utolsó két percet leszámítva elég rendesen megoldottuk, és ez mindenképpen bíztató jelnek tűnik. Holnap lesz egy újabb meccs, ugyanez ellen az ellenfél ellen, újra össze kell magunkat szedjük, mert lehetett látni, hogy azért van a román csapatban játékerő.
Kovács István:
"Az látszott, hogy a magyar csapat sokkal előrébb jár, mint a miénk, amely csak három hete kezdte el a felkészülést. A mérkőzés végét abszolút nem bírtuk, amíg ment, addig küzdöttünk. Mivel nem bíztak a kvalifikációban, nem volt lekötött meccsünk, úgyhogy örülünk, hogy itt lehetünk, és tudunk játszani. Dolgozunk tovább, az olimpián megpróbáljuk megrángatni a nagyok bajszát – nem turistának megyünk."

FÉRFI VÍZILABDA, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–ROMÁNIA 14–7 (3–1, 2–2, 5–2, 4–2), Békéscsaba, 1200 néző. V: Vogel G., Juhász Gy.
MAGYARORSZÁG: BAKSA – KÁSÁS 2, BIROS 2, Varga T. 1, KIS G. 1, Madaras 1, Kiss G. 1. Cs: Szécsi (kapus), Varga Dániel 1, Varga Dénes 1, Steinmetz Á. 1, Katonás 1, Szivós 1, Hosnyánszky 1, Vámos
ROMÁNIA: Stonescu – Matei, NEGREAN 2, Busila 1, RADU 2, Diaconu 1, Kádár. Cs: Chioveanu, Ghiban 1, Iosep, Goanta, R. Georgescu.
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 8/2 Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Goanta (21. p.), Varga T. (26. p.), Katonás (32. p.)

Csütörtöktől jövő keddig a női válogatott edzőpartnere lesz az olimpián a magyarokkal egy csoportban szereplő Kína válogatottja.
Az ázsiaiak 18 játékossal érkeznek a közös gyakorlásra. Kína vízilabda sportja a női vonalon az elmúlt években igen sokat fejlődött.
A 2011-es világbajnokságon egészen az ezüst éremig jutottak, a döntőben a görögöktől szenvedtek vereséget. A 2012-es világligában a negyedik helyet szerezték meg. A csapat gerincét (9 játékos) a pekingi olimpián részt vett gárda alkotja.
A két válogatott a Margitszigeten napi két közös edzéssel készül az olimpiára, majd szombaton 17 órakor hivatalos mérkőzést játszik Tatabányán.