Magyar éremeső a rövidpályás Világkupán

2012. 10. 03.

Hosszú Katinka három számot is megnyert a rövidpályás úszó Világkupa-sorozat dubaji nyitóversenyének első napján, Cseh Lászlónak ezüst, Jakabos Zsuzsannának pedig ezüst mellé bronz is jutott.

A nemzetközi szövetség nyolc viadalból álló, 1,2 millió dollár összdíjazású sorozatának első állomására - az esemény honlapja szerint - 32 ország 130 versenyzőjét nevezték, s a nyitószám, a 800 méteres női gyors döntője rögtön magyar sikert hozott Hosszú révén, aki az általa egyáltalán nem favorizált távon is biztosan győzött (8:31.70 p).
Nem sokkal később aztán már a 200 m gyors aranyát érdemelte ki ismét csak nagy fölénnyel (1:55.97 p). A normál - 50-es - medencében világ- és Európa-bajnok magyar úszó diadalmenete nem szakadt meg 200 m vegyesen sem (2:10.53 p), ahol 89 századmásodperccel bizonyult jobbnak a dubaji verseny másik magyar női indulójánál, az ezüstérmes Jakabos Zsuzsannánál (2:11.42). Hosszú még egy bronzot is begyűjtött: 200 m háton lett harmadik (2:07.67).

A szintén sokat vállaló Jakabos 800 m gyorson bronzot nyert (8:38.15), 200 m gyorson a negyedik (1:57.82), 200 m háton pedig az ötödik helyet szerezte meg (2:09.41).

Az olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok Cseh László futamot futamra halmozott a délelőtti selejtezőkben, a legkülönfélébb számokban kipróbálva magát, végül háromnak a döntőjébe jutott be. A 400 méteres vegyesúszásban második lett (4:06.69), 100 m vegyesen (53.45 mp) és 200 m pillangón pedig egyformán ötödikként zárt (1:57.21).

Kiss Gergő is bemutatkozott kedden: neki egy ötödik hely jutott 400 m gyorson (3:47.84 p).

A nyitónap zárószámaként rendezték meg a "vegyes" vegyesváltók újszerű versenyét, s a 4x50 méteres staféták vetélkedésében a Cseh, Jakabos, Hosszú, Takács Krisztián összetételű négyes a második lett a német kvartett mögött.