Magyar és osztrák győzelem a Naturpark extrém hosszú távú tereptriatlon versenyen

2012. 08. 15.
Megosztás

A II. Naturpark terepfesztivál, a világon is unikumnak számító extrém hosszú távú tereptriatlon verseny Horváth Zsolt és Martina Donner győzelmével zárult.

Kőszegen, a tereptriatlon mellett 3 különböző távon hegyikerékpár maraton és rövid távú tereptriatlonon is indulhattak a versenyzők.

A különleges 2 km úszást, 85 km hegyikerékpározást és 20 km terepfutást ötvöző verseny a világon is csak nagyon ritkán kerül megrendezésre az extrém igénybevétel miatt.

Horváth Zsolt az első ilyen eseményen 2010-ben ezüstérmet szerzett, idén azonban magabiztos fölénnyel nyerte a versenyt. Martina Donner nemzetközi szinten jegyzett terepsportoló, az XTERRA tereptriatlon világkupa futamokon rendszeresen az élmezőnyben végez.

A versenyt és a versenyzőket elsősorban a helyi turisztikai cégek, szervezetek támogatták, több nagyszerű díjjal és lehetőséggel.

A X2S TEAM által jegyzett eseményen több külföld is indult, köztük a rövid távú versenyben Robert Hotter ezüstérmet szerzett.