Magyar győzelem az olimpiai előselejtezőtorna első fordulójában

2016. 02. 12.

A magyar férfi jégkorong-válogatott biztos négygólos győzelmet aratott a litvánok elleni olimpiai előselejtező torna első fordulójában.

A magyar együttes a találkozó egészében fölényben játszott, ellenfele szinte csak a védekezésre koncentrált. A mérkőzés statisztikája is a magyar fölényt mutatta. Vas Miklós és társai 60 alkalommal célozták meg a kaput, míg ellenfelük 19 lövését kellett Rajna Miklósnak hárítnia.

A mérkőzés első gólját a fiatal Galló Vilmos szerezte a 15. percben. A Svédországban légióskodó csatár lövését sodorta maga mögé a litvánok kapusa. Az első gól szerzője meghálálta a szövetségi kapitány döntését, hiszen az utolsó pillanatban került be a 23-as keretbe a sérült Sebők Balázs helyére, s első válogatott szereplésén ő nyitotta meg a gólok sorát.

A második harmadban Hári János, a harmadikban Frank Banham és Kiss Dániel talált be a litván hálóba, kialakítva ezzel a 4-0-s végeredményt.

A találkozó után a szurkolók több ezer plüssállatot dobtak a jégre, amelyeket a Magyar Jégkorong Szövetség kórházban ápolt gyerekeknek juttat majd el.

"Nehéz mérkőzés volt, hiszen az ellenfelünk fegyelmezetten játszott, a kapusok pedig kiválóan védett. Ugyanakkor mi ragaszkodtunk a saját elképzeléseinkhez, ez pedig meghozta az eredményt. Ma a győzelem volt a legfontosabb, és hogy ebből önbizalmat merítsünk, ez különösképpen a fiatal játékosoknak fontos" - nyilatkozott a találkozót követően az M4 Sportnak Rich Chernomaz szövetségi kapitány.

Az első gól szerzője Galló Vilmos elmondta, hogy fantasztikus hangulatot varázsolt a csarnokba a 10 ezer szurkoló. Szerinte a csapat jól védekezett. Reméli, hogy nem ez lesz az egyetlen gólja a tornán. Most az a legfontosabb, hogy a következő ellenfélre, az észtekre koncentráljanak.

A továbbjutás szempontjából a másik találkozón a lengyelek is biztosan győzték le az észteket 6:2 arányban.