Világjátékok 2013: Makai is küzdőtérre lép Kolumbiában

Makai Erika aranyérmes az EB-n

2013. 03. 26.

Makai Erika Európa-bajnok lett. A Világjátékok-résztvevő szumós a németországi Pönitzben megrendezett kontinensviadalon az open kategóriában nyert aranyat.

A magyar klasszis ezzel nem elégedett meg: súlycsoportjában, azaz nehézsúlyban bronzérmet, csapatban pedig ezüstöt nyert – tudtuk meg Ancsin Lászlótól, a magyar szövetség elnökétől. Makai – csapatban – Sárkány Viviennel (+80 kg), Katona Enikővel (70 kg) és Ancsin Boglárkával (55 kg) állhatott fel a dobogó második fokára. Kijött a lépés a 70 kilogrammos Sárosi Jánosnak is, aki a felnőtteknél és az U21-eseknél is győzött. A szumó Európa-bajnokságon remekeltek a fiatalok: az utánpótlás versenyzők összesen 22 érmet, köztük 9 aranyérmet gyűjtöttek be. Ebben a sportágban jelen állás szerint két magyar indulhat a Világjátékokon. Makai Erika után Kálló Gyöngyi kvótát szerzett a nem olimpiai sportágak világversenyére, amelyet a kolumbiai Caliban rendeznek meg július 25. és augusztus 4. között. Korábban Fábián Viktória (63 kg) is kvótatulajdonos volt, de ő anyai örömök elé néz, így nem vesz részt a Világjátékokon.

(Forrás: nem olimpiai sportágak sajtószolgálata)