Második a pólóválogatott Olaszországban

2012. 07. 02.

Másodikként végzett a magyar férfi vízilabda-válogatott a Cosenzában rendezett nyolccsapatos tornán, miután a döntőben kikapott Montenegrótól.

Az Európa-bajnok szerbek és a világbajnok olaszok után a fináléban az Eb-ezüstérmes montenegróiakat már nem sikerült megadásra késztetnie Kemény Dénes olvegyespiai bajnoki címvédő együttesének.

A döntő eleve nem úgy indult, hogy meglesz az újabb skalp is, mivel a délszlávok villámrajtot vettek: három emberelőnyből három gólt szerezve alaposan elhúztak az első negyedben (0-3). Madaras Norbert balkezes löketével szépített a magyar csapat, majd ugyancsak fórból Szivós Márton zárkóztatta közelebb a válogatottat (2-3).

A második nyolc percben amint arról a magyar nemzeti csapat honlapja, a www.vlv.hu beszámolt Madaras akciógóljával lett egyenlő az állás, ám újból el tudtak lépni a montenegróiak, méghozzá 5-3-ra, de még a nagyszünet előtt centerből Hárai Balázs húzta be a labdát a kapuba emberelőnyben (4-5).

A harmadik negyed elején ismét sikerült egyenlíteni, ekkor Varga Tamás életerős lövése talált célba (5-5). A fura forgatókönyvet követő meccsen azonban megint két montenegrói találat következett (5-7), hogy aztán a hátrányt Hosnyánszky Norbert bombája minvegyesalizálja (6-7). "Persze" újfent délszláv-dupla jött, amire ismét Hosnyánszkynak volt válasza (7-9).

A befejező negyedben remek ejtéssel a csapatkapitány, Biros Péter is feliratkozott a gólszerzők közé (8-9), döntetlen helyett azonban végül 10-8 lett oda, nyert, s ezzel pedig tornagyőztes Montenegró.
A harmadik helyen a szerbeket a bronzmeccsen 10-7-re verő olaszok végeztek.