Másodszor is nyertek az oroszok és a finnek

2012. 05. 07.

Oroszország Norvégia ellen megszerezte második győzelmét a finn-svéd közös rendezésű jégkorong-világbajnokságon.

A gól nélküli első harmad után 2–0-ra elhúzott a szbornaja, s hiába kapaszkodtak a skandinávok, nem volt esélyük a pontszerzésre. A másik csoportban a társházigazda Finnország Fehéroroszország után Szlovákiát is legyőzte 1–0-ra, ezt a nyolcast azonban Svájc vezeti, amely 3–2-re legyőzte Fehéroroszországot.
Az oroszok hiába nyerték meg kapura lövés tekintetében 14:5-re az első harmadot, Lars Volden kapus és a norvég védelem ellenállt. A szünet után 1:21 perc kellett Pavel Dacjuknak, hogy megtörje az ellenállást, majd Gyenyisz Gyenyiszov révén alig hat perccel később már két gól volt az előny.
Morten Ask szépítésére Nyikolaj Kuljomin válaszolt, s bár Marius Holtet révén szorosnak ígérkezett a végjáték, Alekszandr Perezsogin a záró harmad 40. másodpercében a leglelkesebb norvég szurkolókat is lelankasztotta.
A kapura lövés tekintetében a 2009 óta első vb-címére hajtó Oroszország 46:21-re nyert.

Az olaszok fordulatos mérkőzést játszottak Dániával: előbb 2–0-ra elhúztak, de a dánok Lars Eller góljával és Jesper Jensen duplájával fordítottak, mielőtt az olaszok még a második harmadban egyenlítettek Matt De Marchi találatával. A hosszabbításban Giulio Scandella találatával az itáliaiak nyertek 4–3-ra.

A német válogatott 2–0-s hátrányból kiegyenlített ugyan, végül 3–2-re mégis kikapott a lettektől.

A helsinki csoportban a finn–szlovák mérkőzés gólját Janne Pesonen szerezte, Mikael Granlund kapu mögül visszapasszolt korongját lőtte be Jan Laco kapujába. Petri Vehanen 26 védést mutatott be, a szlovákok 26:21-re megnyerték a kapura lövési párharcot.
Olykor fölényben is játszottak a tavalyi pozsonyi 2–1-es vereségért visszavágni készülő szlovákok, de eddig a finn kapusok hibátlanul védtek, így két gól is elég volt a társházigazdának, hogy a csoport élén álljon.

Egészen estig, akkor ugyanis Svájc 3–2-re megverte Fehéroroszországot, így az alpesi ország csapata várhatja éllovasként a harmadik fordulót.

A kétgólos Kévin Hecquefeuille vezérelte francia válogatott kora délután fontos győzelmet aratott Kazahsztán ellen, ezzel nagy lépést tett az elitben maradás felé. A kazah válogatottnak így Szlovákia vagy Fehéroroszország ellen muszáj javítania, ha jövőre is a nagyok között akar játszani, különben kiesik a divízió 1-es vb A-csoportjába, ahol Magyarország, Japán, Nagy-Britannia, Dél-Korea és a stockholmi csoport kiesője lenne az ellenfele.
A franciák hat góljukból ötöt emberelőnyből szerezték, Hecquefeuille mindkétszer így talált be.