Megérkezett az Eb-helyszínre a női válogatott

Megérkezett az Eb-helyszínre a női válogatott

2012. 12. 04.
Megosztás

A magyar női kézilabda-válogatott hétfő kora délután megérkezett Újvidékre, a kedden kezdődő szerbiai női Európa-bajnokság csoportmérkőzéseinek helyszínére.

Karl-Erik Böhn csapata busszal utazott el a szerbiai városba, ahol este hét órától tréningezett az együttes a csoportmeccseknek helyt adó csarnokban.

Hétfő este megtartotta első edzését az újvidéki csarnokban a magyar női kézilabda-válogatott. A tréninget focizással kezdték a lányok, majd főleg az indításokat gyakorolták. Kiutazott a csapattal a sérüléssel bajlódó Triscsuk Krisztina is, aki külön edzett a többiektől. A tréninget követő technikai értekezleten aztán kiderült, egyelőre nem nevezik be, így maradt az eredeti tizenhatos névsor.
Meglett volna rá a lehetőség, hogy az Eb-rajtra 15 játékost nevezzen meg Karl Erik Böhn szövetségi kapitány, majd a csoportkör végéig egy kézilabdázóval kiegészítse a keretet, de ez végül nem történt meg.

A magyar válogatott a horvát, a spanyol és a német együttessel szerepel egy csoportban, melyből az első három jut tovább a középdöntőbe. A csapat kedden Horvátország legjobbjai ellen kezdi meg szereplését 20.15-től. A mieink csoportmeccseit az M2, a Kossuth Rádió és a telesport.hu is közvetíti.

A csoportmeccseken a legnagyobb szurkolótábora valószínűleg a magyar válogatottnak lesz, hiszen az Újvidéken eladott jegyek 60 százaléka Magyarországon talált gazdára.

"Minden készen áll az Európa-bajnokságra, az utolsó simításokat végezzük a holnapi első mérkőzésekre. A jegyeknek eddig nyolcvan százaléka kelt el és ez alapján egyértelműen a magyar tábor lesz a legnagyobb, több mint 4000 magyar szurkolót várunk" - mondta a Híradónak Slobodan Visekruna, a szervező bizottság újvidéki igazgatója.

Csapatunk kellően motivált lehet. Visszakerülvén az elit vérkeringésébe, már az önbecsülés sem utolsó szempont, és az Újvidéken várhatóan szép számban megjelenő magyar szurkolók (akikért az élsport egyáltalán van) sem vereség-élményekért fogják megtölteni a lelátót. S hogy a „klasszikus szemléletűek” is örüljenek: a már most automatikus vb-részvevő Szerbia és Norvégia mellett a legjobb helyezést elérő további két válogatott is bérletet válthat az Eb-ről a jövő évi világbajnokságra…

Milyen reményekkel vághatunk tehát neki az Európa-bajnokságnak? Természetesen a pesszimistáknak és az optimistáknak van elég muníciójuk. A szkeptikusok tábora a fenti számsor végének folyamatosan romló tendenciájára hivatkozhat, továbbá az is kétségtelen, hogy az elmúlt években szerepelt keretbe újabb világklasszisok nem robbantak be, akiktől a megváltást, a nem is olyan régi szép idők felelevenítését remélhetnénk. A két számjegyűhöz közelítő (majd azt „el is érő”) pozíciók fogadtatása egyébként rendszerint magyarosan ellentmondásos volt. Az érthetően kritikus hangok mellett mindig megjelentek a „mi lett volna ha” típusú fejtegetések, miszerint rendre hajszálon múlt a markánsan jobb eredmény elérése, gondoljunk csak erre vagy arra a meccsre, szituációra, ami számunkra kedvezően is alakulhatott volna, de el voltunk átkozva – saját butaságaink vagy sötét, földöntúli erők által. Mi tagadás, alkalmanként ennek a megközelítésnek is volt valóságalapja (néha tényleg csak egy-két gólon múlt akár az elődöntőbe jutás is), de azzal is tisztában kell lennünk, hogy a számok hosszabb távon nem hazudnak.

De nézzük inkább a dolgok pozitív oldalát! A mostani magyar női válogatott az egyaránt a világ jelenlegi legjobb nyolc klubcsapata közé tartozó győri és ferencvárosi együttes játékosaira épül. A 16-os keret kilenc tagja ebből a két klubból kerül ki. Ez a tény annak ellenére optimizmusra adhat okot, hogy az ETO sikerei nem kis részben az idegenlégiósoknak köszönhetők, továbbá Zácsik Szandra kiesésével minőségi nehézbombázót vesztettük (neves hiányzók persze bőven vannak a riválisoknál is). A hagyományosan technikás, kreatív magyar stílus, a – különösen a férfiaknál, de egyre inkább a győri hölgyeknél is eredményes – spanyol beütés, valamint a mestervizsgához érkezett norvég szövetségi kapitánnyal importált, a női vonalon sikert sikerre halmozó skandináv szemlélet ötvözetéből akár valami nagyon szép is kisülhet. Az év női kézilabdázójának frissen megválasztott Tomori Zsuzsanna mondta, hogy most mi amolyan „sötét lónak” számítunk, amit jó lenne kihasználnunk.

A sportág véleményformáló szerelmesei sokáig küzdöttek azért, hogy az év sportolóinak szavazását – egyébként is teljesen indokolatlanul – ne zárják le már november végén, hogy a hagyományosan decemberben világversenyző női kéziseknek is legyen esélyük odakerülni. A lehetőség immár adott, csak élni kell vele. A lányokkal szembeni elvárás ugyan még nem az, hogy díszdobozban, fényesen csillogó körítéssel, drága ajándékot tegyenek a szurkolók karácsonyfája alá, az viszont igen, hogy valamilyen kedves figyelmességgel azért lepjenek meg minket, mégpedig ízléses, elegáns csomagolásban.

A magyar 16-os keret:

Kapusok: Herr Orsolya (Győri Audi ETO), Kiss Éva (Siófok Galérius Fürdő)
Jobbszélsők: Bódi Bernadett (Dunaújvárosi Kohász), Kovacsicz Mónika (FTC Rail Cargo Hungaria)
Jobbátlövő: Rédei-Soós Viktória (Győri Audi ETO)
Irányítók: Görbicz Anita (Győri Audi ETO), Kovacsics Anikó (Győri Audi ETO), Szucsánszki Zita (FTC Rail Cargo Hungaria)
Beállók: Szabó Valéria (Zvezda Zvenyigorod, orosz), Szamoránsky Piroska (FTC Rail Cargo Hungaria)
Balátlövők: Bulath Anita (Viborg, dán), Klivinyi Kinga (Vác), Szekeres Klára (ÉTV Érd), Tomori Zsuzsanna (FTC Rail Cargo Hungaria)
Balszélsők: Vérten Orsolya (FTC Rail Cargo Hungaria), Vincze Melinda (ÉTV Érd)

A csoportkört követően kettő, a középdöntők után egy csere hajtható végre a keretben.

A C-csoport programja (Újvidék)

2012.12.04.:
18:15 Németország-Spanyolország
20:15 Horvátország-Magyarország

2012.12.05.:

18:15 Spanyolország-Horvátország
20:15 Magyarország-Németország

2012.12.07.:

18:15 Magyarország-Spanyolország
20:15 Horvátország-Németország

(Forrás: mti/Híradó/kezi.hu)