Megvan az első kazanyi érmünk: Olasz Anna ezüstérmes 25km-en

2015. 08. 01.
Megosztás

Olasz Anna révén megszületett az első magyar érem a Kazanyban zajló vizes világbajnokságon; a nyíltvízi úszók 25 km-es távján lett második.

A nők mezőnyében 21 versenyző szállt harcba 25 km-en a kazanyi vizes világbajnokság szombati versenynapján. Hazánkat a kedden a riói kvótáról épphogy lemaradó Olasz Anna és a junior világbajnok Kiss Nikoletta képviselte a Kazanka folyóban mintegy öt órán át zajló viadalon.

A férfiak mezőnye után 15 perccel később indított női versenyben hatalmas küzdelem folyt az érmekért, Olasz Anna végig az élbolyban, 20 km után a versenyt vezetve harcolt legnagyobb riválisával, a világbajnok Ana Marcela Cunhával. A brazil úszó jobban bírta a hajrát, s 5: 13:47,3-as idővel, a magyar versenyző előtt 26,1 másodperccel csapott elsőként a célba. Anna ezüstérmét azonban nem veszélyeztette senki, a harmadikként végző német Angela Maurer a magyartól jócskán lemaradva fejezte be a versenyt. A tavaly a balatonfüredi junior vb-n aranyérmes Kiss Nikoletta 14. helyen végzett.

Olasz Anna így 5:14:13,4-es idővel megnyerte a magyar csapat első érmét a kazanyi vizes világbajnokságon – ez a teljesítmény némi megnyugvást hoz az úszónak, aki a vizes vb keddi napján a tizedik helyezett Risztov Éva mögött épp, hogy lemaradt az olimpiai kvótáról a nők 10km-es versenyében:

„Nagyon-nagyon boldog vagyok ezzel az ezüstéremmel! – mondta Olasz Anna a verseny után. – Azt nem mondom, hogy teljesen kárpótol a 10km-en történtek miatt, de sokkal jobban érzem magam. Nagyon kemény volt a verseny, a párhuzamosan a férfiak mezőnyével haladás nagyon sokat kivett belőlem. Az utolsó körnek azt hittem, soha nem lesz vége. Mindenesetre boldog vagyok, örülök az ezüstéremnek, jó verseny volt.”

Ezzel a nyiltvizi versenyszámok befejeződtek Kazanyban, Gellért Gábor kapitány részben elégedett a csapat teljesítményével és reméli, hogy a jövő évi lehetőséget a fiúk is megragadják és Rióban így mindkét nem képviseli majd hazánkat az olimpián.