Kis Gergő hatodik, Hosszú Katinka negyedik, Gyurta Dániel döntős

Megvan Hosszú Katinka 25. győzelme

2012. 10. 19.

A dubaji és dohai hét-hét, majd a stockholmi hat után összesen öt egyéni elsőséget gyűjtött Hosszú Katinka Moszkvában, az úszók rövidpályás Világkupa-sorozatának újabb állomásán.

Az 50 méteres medencében világ- és Európa-bajnok bajai versenyző szerdán - egy bronz mellett - két aranyat nyert, csütörtökön pedig három aranyat tett hozzá gyűjteményéhez, amely négy Vk-viadal után 30 darabból, benne 25 aranyból áll. A második napi programját - a viadal honlapja szerint - a 400 m vegyes megnyerésével kezdte (4:30.14 p), majd jó félóra múlva 200 m pillangón győzött (2:05.77), aztán egy átmeneti "pihenő" után (8. hely 400 m gyorson 4:15.41-gyel) újfent a leggyorsabbnak bizonyult, méghozzá 100 m vegyesen (59.69 mp).

A nyolc verseny alkotta idei sorozat félidejében Hosszú továbbra is toronymagasan vezet, még közelebb kerülve a 100 ezer dollárt érő összetett elsőség eléréséhez. Az 1500-1000-500 dolláros dobogós helyek révén eddig 41 ezer dollárt úszott össze.

A Moszkvában szerepelő másik magyar úszónő, Jakabos Zsuzsanna a szerdai teljesítményét ismételte meg csütörtökön, megint két ezüstérmet szerzett, mindkettőt Hosszú mögött: az egyiket 400 m vegyesen (4:30.80), a másikat pedig 200 m pillangón (2:06.06), s volt egy negyedik helye is a 100 m vegyes döntőjében (1:00.31).

Cseh László, az olimpiai ezüstérmes, nagymedencés világ- és Európa-bajnok a 400 m vegyes szerdai fináléjához hasonlóan a 200 méteres vegyesúszás zárónapi döntőjében is másodikként végzett (1:54.31).

A 25 méteres medencékben zajló rövidpályás Vk az ötödik viadallal Berlinben folytatódik, ahol szombaton és vasárnap száll vízbe a mezőny.